Przejście z E8400 na Q6600?

Witam Posiadam sprzęt:

C2D E8400 @ 3,6

HIS 6870

Msi p43 NEO

CHIEFTEC 450w

2X2GB KINGSTON 800MHZ

Przy obecnej plycie glownej max oc procesora wynosi 3.6 (400 fsb) Myśle ze ogranicza mi to mocno grafike. Czy jest sens wymienic moj procesor na Core 2 Quad Q6600? Jak sie uda to nie bede musial dokladac ani złotówki. I czy moj zasilacz uciagnie sprzet przy q6600? Komputer używam głównie do gier.

IMHO dla gier - cała zamiana nie opłacalna zupełnie.

Jak to nieopłacalna, dodatkowe 2 rdzenie i to możliwe że, za darmo? Nic tylko brać i kręcić, również powinien zrobić 3,6GHz.

Teraz daję to z Q6600 też da, choć będzie nieco obciążony. Wymiana opłacalna ponieważ Twój E8400 drogo się ceni.

Aha - no fajnie. Tylko weź mi wytłumacz jak dodatkowe rdzenie mają przełożenie na wydajność w grach ?

Co do podkręcania - to też wcale nie jest tak różowo jak przedstawiasz - bo diametralnie rosną wymagania dotyczące chłodzenia, a i struktura cache nie będzie tu specjalnie pomocna …

Biorąc za przykład GTA IV czy najnowszego Gothica nawet nie trzeba pisać o korzyściach z posiadania dodatkowych rdzeni. Co do OC wątpię aby do 3,6Ghz tak jak E8400 wykręcił ale do 3Ghz da radę. Niech zmienia 2 rdzenie na 4 bo różnica w cenie to tylko 20-30 zł więcej za quada, a 4 rdzenie mogą więcej. Oczywiście nie mówię, że w każdej aplikacji będzie wzrost wydajności ale patrząc w przyszłość się to opłaca.

A jakie taktowanie bede musial osiagnac aby przewyższyc obecny e8400? I czy zasilacz uciagnie q6600 po oc? A może dołożyć 200 zl do Q8400 i co wtedy z zasilaczem?

Jezeli twoj Chieftec to GPS to radze wymienic - slaba linia 12V, na jakies konkretne 450W np. XFX Core 450W http://www.ceneo.pl/11379166

Myśle o sprzedazy obecnej platformy i zakupie Phenom 955 i plyty glownej. Widziałem zestawy na allegro do 700 zł, jesli uda sie dobrze sprzedac stare czesci nie bede musial duzo dokladać. W kalkulatorze mocy do takiego zestawu zaleca sie moc 377W. Czy to oznacza że bez problemu zasilacz chieftec 450W to uciągnie?

Zalezy jaka to seria bo jak GPS to mozesz zapomniec.

Bez przesady nargoriel zasilacz wytrzyma.

Co masz na myśli zestaw? Płyta z procesorem czy cały komputer?

Plyta główna z procesorem oczywiście

To dobrze, bo już się bałem, że będę musiał Cię zrugać :wink:

dobra płyta i Ph 955 to już poniżej 600zł

Za ok 700zl kupię z płyta AM3+, co będzie bardziej przyszlosciowe.