Przejście z systemu Win8 na Win7

Witam, 

Pobieżnie przeszukałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Otóż: posiadam laptopa firmy Asus, model: X551MA, kiedy go kupiłem był wgrany standardowo system Windows 8, chciałbym przejść z tego systemu na Windows 7, czy jest to możliwe? jeśli tak to niżej dokładne pytania:

  1. Zrobiłem kopie na pen-drive plików Recovery,  rzekomo potrzebne ponieważ posiada wszelkie sterowniki do tego laptopa (kamerka, karta graficzna), ale kiedy otwieram te foldery zapisane na penie nic tam nie ma, nie ma jakiś instalacji, niby jak potem te sterowniki zainstalować na Win7?

  2. Na tym laptopie jest jakiś nowy bios (uefi/efi coś takiego) koleś w sklepie powiedział że tam coś trzeba przestawić, ponieważ kiedy przeinstaluje się na Win7 pomimo aktywacji systemu laptop będzie odbierał i dezaktywował system (coś takiego tłumaczył) czy to prawda? jeśli tak co trzeba przestawić (tam wszystko po angielsku, orientacyjnie sprawdzałem tam, niby jest coś do przestawiania pomiędzy win7, a Win8 jest)?

  3. Proszę także o inne skuteczne wskazówki dotyczące przeinstalowania

 

P.S 

Jeśli już gdzieś taki temat był albo podobny proszę w komentarzu o link, jeśli zły dział to o przeniesienie.

Każda informacja się przyda :slight_smile:

 

Windows 8 jest na 99% w wersji OEM więc nie legalnie nie zrobisz downgrade do Windows 7. Musiałbyś mieć osobną licencję.

Sterowniki do Windows 7 pobierz sobie ze strony Asusa.

Żeby zainstalować Windows 7 musisz sformatować cały dysk i zrobić konwersje do GPT (są poradniki w sieci). Sprawa z UEFI też jest dokładnie opisana w wielu poradnikach. Musisz mieć tylko wersję x64 systemu.

Generalnie wyłączasz (disable) fast boot i secure boot (zakładka security) w biosie. Ustawiasz najpierw bootwanie z DVD UEFI. Jak dojdziesz do partycji to ostrzeże Cie, że nie można zainstalować więc usuwasz wszystko i tworzysz nowe od początku (tracisz wszystkie dane).