Przejście z wersji Avast 4.8 do 6

Chciałbym przejść z wersji Avast 4.8 (Home) do 6. Mam w związku z tym jednak pewne pytania. Może ktoś wie w jaki sposób najlepiej odinstalować starą wersję? A wtedy pojawia się następne pytanie. Co się stanie wtedy z kwarantanną (w której jest spora liczna wirusów)?

Usuń wirusy z kwarantanny :razz: , potem odpalasz to w trybie awaryjnym:

http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins … 17962.html

Następnie pobierasz instalkę wersji 6 i instalujesz.

Możesz też spróbować nainstalować na obecną ale nie wiem czy to się uda #-o

Zalecane jest dokładne odinstalowanie poprzedniego Avasta.

avast! Uninstall Utility 1.0.0.1

Mnie wystarczyło :

  1. Odinstalowanie w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Przeczyszczenie komputera programem CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner.

  3. Usunięcie pozostałości w “Documents and Settings” przy “Pokaż ukryte pliki i foldery” oraz w regedit.

  4. Ponowne czyszczenie w/w programami.

  5. Instalacja avast! Free Antivirus 6.0.1203

avast! Free Antivirus - zapoznanie i konfiguracja

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Mam jeszcze wątpliwości co do wymagań sprzętowych. Czytałem chyba na stronie avasta że powinien być procesor Intel Penthium 3. Ja mam Intel Celeron 1.3. Czy to wystarczy dla “6”?

Dodane 09.07.2011 (So) 20:11

Jeśli są w kwarantannie to i tak są odizolowane od systemu, jeśli teraz nie masz problemów to i po usunięciu też ich nie będzie.

Z wymaganiami nie powinno być problemów Avast jest bardzo lekki.

Chyba już wiem, że to są kopie plików systemowych zrobionych przez Avast podczas instalacji. Jeśli, tak jest to zatem chyba można je usunąć jak i przywrócić? Na podstawie tego co wiem to chyba nie ma to znaczenia. Czy się mylę?

Jeśli są w kwarantannie to lepiej ich nie przywracaj bo mogą być zainfekowane.

Dziękuję za te odpowiedzi… Czy trzeba koniecznie odpalać ten program: avast! Uninstall Utility 1.0.0.1 w trybie awaryjnym?

Tak.

Może to głupie pytanie. Ale co się stanie gdy będę chciał to zrobić w normalnym trybie? Pytam dlatego że nigdy na życzenie nie uruchamiałem trybu awaryjnego

Może wszystkiego nie wyczyścić.

Nic się nie stanie program się nie odpali.

Dziękuję wszystkim za informacje. Wygląda na to, że się wszystko udało