Przejście z XP na 98

Mam problem z formatowaniem dysku po XP. Chciałbym przejść na 98 (oczywiście na innym PC). Jak sformatować dysk na FAT32 i wyczyścić go?

I uruchom komputer z dyskietki startowej win98

II uruchom program Fdisk

III usun partycje NTFS

IV po usunieciu partycji załóż nowe

V sformatuj je w systemie FAT32 (dyskietka startowa pozwoli Ci na sformatowanie tych pratycji tylko w systemach FAT16 lub FAT32)

VI zainstaluj windowsa 98 :wink:

napisz dokładniej o co chodzi. jeśli zrozumiałem, to: możesz wyciągnąć dysk i podłączyć do innego kompa i tam np. z poziomu windowsa go sformatować na fat32. lub przy instalacji windowsa 98, wykonać tą czynność.

jeżeli dysk jest w systemie NTFS to nie sformatuje go z poziomu windowsa 98 bo 98 nie bedzie w ogóle widział tego dysku. Musi usunać partycję NTFS, założyć nową pratycję FAT i dopiero ją sformatować :wink:

chyba że podłączy dysk pod XP i tam go sformatuje w systemie FAT - tylko po co tyle zachodu skoro można zrobić to Fdiskiem :wink:

A zadziała z Gparted?? Chcę po prostu zainstalować 98 po XP czyli też zmienić system plików z NTFS na FAT32.

Raczej zadziała (choć ja nigdy go nie używałem) ale zdecydowanie polecam do tego Fdiska który jest na dyskietce startowej win98. Wydasz tylko parę komend i po krzyku…

tak jeżeli XP był zainstalowany na pratycji NTSF to koniecznie przed instalcją win98 musisz założyć pratycje FAT bo tylko na takiej partycji zainstalujesz win98