Przejściówka 4 pin PWM na

Witam!

Kupiłem niedawno 2 wentylatory Acutake wentylator FAN 120 mm Pro PWM http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Acutake/Acutake_wentylator_FAN_120_mm_Pro_PWM/pelny,id,56878/. Teraz mam problem, gdyż okazało się, że na mojej płycie głównej (Foxconn P35A-S) mam tylko jedno wolne złącze 4 pin PWM. Czy istnieje jakaś przejściówka z 4 pin PWM na np. 3 pin lub molex? Jeśli TAK, to proszę o link do sklepu, gdzie mogę ją kupić.

Wyjmij kabelki z wtyczki wentylatora i wetknij je do molexa. Żółty - 12V, czerwony - 5V, czarny - masa.

ale chyba wtedy bedzie leciało ciągle z tą samą szybkością ?

Niestety. Tak, czy siak jak podłączy przez przejściówkę (molex), to obroty będą maksymalne.

niekoniecznie wystarczy ze plyta ma opcje sterowania obrotami pzrez zmiane napiecia na danym wyjsciu wiatrakowym :slight_smile: ja mam 3pinowe i to dziala :slight_smile:

Mówiłem o molexie.Też mam 3 - pinowe gniazda na wentylator i regulacja działa.

przez molex sie zgadzam :slight_smile:

Chyba że zastosujesz regulator obrotów.

ale reczny wiec tzreab samemu sie bawic w obserwacje czy zwiekszyc czy mozna zmiejszyc :slight_smile:

Acutake na max obrotach jest naprawdę cichutki.

Ew możesz zastosować prosty do zbudowania regulator PWM z termistorem, wtedy tykasz termistor gdzie Ci pasuje i jeśli temperatura wzrośnie - fan zwiększy swoje obroty :slight_smile: na elektrodzie poszukaj - jest mnóstwo schematów, a koszt budowy to kilka zł + wiatrak + umiejętność lutowania :wink: albo na allegro, tylko na takich zabawkach trochę zdzierają :confused:

Istnieje również takie wyjście że kupisz wentylatory z regulacją wbudowaną, ja kupiłem firmy Revoltec po 15zł w elektroniku :wink: Maja już wbudowane temistory.