Przejściówka do dysku a TV?

Tak sie zastanawiałem czy gdybym kupił przejściówkę takiego typu http://allegro.pl/przejsciowka-usb-ide- … 82155.html to czy dysk działałby z telewizorem jak pendrive ?

Próbował ktoś takiego sposobu ?

Nie kupuj tego szajsu, podobne markowe mostki USB kosztują koło 80 zł.

Tym tylko możesz “spalić” dysk, bądź port USB.

u mnie działa, ale z kompem, a posiadam ten adapterek z czasów, gdy kosztował jeszcze ponad 40zł…, a moderator ma takie “palące” doświadczenia??? czy jedynie spekuluje na podstawie ceny???

Moderator zanim coś kupi szuka opinii na necie.

Przykład:

http://mod-planet.com/index.php?module= … &scope=all

Zdecydowałem o zakupie właśnie tego UNITEKA i się nie zawiodłem.

:slight_smile:

ja także, szukam opinii - i jest to bardzo subiektywna opinia - połóż takiego uniteka przy laptopie w nocy i siedź przy tej “choince”, ale fakt niektórzy uwielbiają wszędzie diody (jeszcze żeby ta super jasna niebieska mrygała to już w ogóle wzbudzi wspomniane w opinii zainteresowanie znajomych)

sedno opini… prosze: “Testy wydajnościowe wykazały, iż oba urządzenia osiągają bardzo zbliżone wyniki. Oba urządzenia osiągają szybkość bardzo bliską maksymalnej realnej szybkości notowanej w tego typu urządzeniach (31 MB/s). Ewentualne różnice mieszczą się w tzw. granicy błędu.”

a tego: “Działanie - USB 2.0 IDE Adapter niestety wykazywał dziwne objawy. Zdarzało mi się pracować na nim i odczuwać dyskomfort … ba nawet zirytowanie. Jeśli chodzi o kulturę pracy - to produktowi UNITEK-a nie można nic zarzucić.” nie rozumiem - jaki dyskomfort, autor też pewnie nie jest w stanie powiedzieć co miał na mysli… zacinanie kursora??? nie doświadczyłem zarówno na win98, xp, viście, ubuntu i mincie.

Podsumowując - mam dokładnie ten sam adapterek co w opisie - jestem zadowolony, może rzeczywiście jakość materiałów nie jest powalająca, ale posiadając go od kilku lat nic się nie zniszczyło, a o możliwościach chwalonego uniteka (adapterek z SATA to koszt nie 12zł, a ok 20), więc tak jak wspomniałem opinia bardzo subiektywna.

Ale koledzy wróćmy do meritum sprawy, pytanie było głównie o to czy dyska podłączony w ten sposób do TV będzie działał tak jak pendrive (a nie o opinie o egzemplarzu z linka) a nikt z was się w tej sprawie nie wypowiedział…

Według mnie nie da się jednoznacznie tego określić czy dysk podłączony tak do TV będzie działał czy nie, to zależy przede wszystkim od tego czy taka przejściówka działa na standardowym sterowniku dla penów czy nie (tv to nie komputer, w nim nie doinstalujesz sterownika) i jak jest widziany przez kompa w menedżerze urządzeń, jako dysk przenośny usb czy może jakoś inaczej np. jako hub usb (hub raczej z tv nie zadziała).

faktycznie odbieglismy od tematu… - adapter, o którym mówiłem, działa z DVD na USB, na TV nie wiem.

Hm nie chodziło mi o to że chce kupić ten konkretny model , tylko taki przykład podałem.

Skoro działa z DVD to pewnie i z TV…

A tak z ciekawości jeszcze zapytam do czego chcesz tego używać że potrzebujesz dysku, bo mój tv ma wejście usb ale tylko do aktualizacji softu.

A tak swoją drogą to nie wiem czy nie opłacałoby się raczej kupić odpowiednio dużego pendriva bo peny mają zwykle szybsze transfery niż hdd a hdd podłączane przez takie przejściówki często działają jeszcze wolniej.

Poza tym hdd są stosunkowo głośne w porównaniu z penem który działa całkiem bezgłośnie i są mniej wygodne ze względu na rozmiary i konieczność stałego podłączenia do prądu.

Ewentualnie może bardziej ci się opłaci rozwiązanie pośrednie czyli dysk przenośny na usb.

Mam dwa nieuzywane dyski. A TV odtwarza filmy muzyke i obrazy z pendrive.