Przejściówka HDMI-VGA

Witam najlepsze forum :d . Pisze z drobna sprawa. Jesli są tu osoby ktore bawia wszelakimi konwerterami, przejsciowkami, adapterami itp. To jakie konwertery hdmi-vga polecacie najbardziej? Zalezy mi glownie na tym by taki gadzet nie byl zwyklym kablem (bo tak jak slyszłem lub po swoich doswiadczeniach wiem, ze z nimi niestety jest roznie), nie kosztowal nie wiadomo ile złociszy i był dwukierunkowy (czyli ze obraz mozna bylo otrzymac z vga na hdmi i na odwrot z hdmi na vga). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rekomendacje.

Najpierw napisz do czego ma ci konkretnie służyć.
Ponieważ na przykład „zwykły” konwerter HDMI - VGA podłączony pomiędzy Play Station 4 a monitorem z wejściem VGA nie da obrazu, ponieważ trzeba użyć konwertera z osobnym zasilaniem (podobnie z tunerami z kodowaniem HDCP) i w zależności, czy sam monitor wspiera HDCP).
Da obraz natomiast w zastosowaniu z innymi urządzeniami jak laptop itp.
Niektóre mają osobne wyjście audio pobierane z wpinanego sygnału HDMI a inne nie.
Nie ma chyba działających w dwóch kierunkach, za to są z podwójnymi sygnałami na wyjściach HDMI+VGA.
Więc wszystko zależy co chcesz spinać między sobą.
Najprostsze same kable dadzą obraz w podstawowych zastosowaniach jedynie.
Wybierając te z Allegro, trzeba bardzo uważnie sprawdzać, co jest wystawione, bo często niestety sprzedawcy mylnie opisują swoje produkty, które często działają akurat w przypadku konwerterów odwrotnie niż podają.

Wsm najlepiej zeby byla to przejsciowka do wszystkiego ale wiadomo cudów nie powinnem oczekiwać. Ale fakt ze przydalaby sie taka przejsciowka ktora by dziala z kazdym sprzetem (choc pierwotne zalozenie to zeby z komputerami to dzialo). To jak nie ma dwukierunkowych to mg przygarnac propozycje 2 osobnych konwerterow że jeden vga-hdmi a drugi hdmi-vga.

Zerknij tu:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.