Przejściówka: Stara kierownica -> USB

(Resorte) #1

Witam,

poszukuję przejściówki ze starego rodzaju kierownicy (kabel nie jest na USB, a ten stary jeszcze), na USB. Niestety nie pamiętam jak się nazywało to stare wejście i trudno jest mi cokolwiek poszukać :slight_smile:

(Carooxx) #2

Hmm może daj fotkę to ktoś podpowie jak się nazywa to wejście.

(Resorte) #3

Kiedyś było jedno wejście na wszelkiego rodzaju joysticki, joypady, kierownice. Potem weszło USB i już wszystko jest na USB. A zdjęcia nie zrobię, bo nie posiadam aparatu :slight_smile:

(Carooxx) #4

Ehh nie pamiętam już tych czasów :wink:

http://allegro.pl/search.php?string=USB ... &country=1 - szukałeś tu??

(mati75) #5

Zielona wtyczka?

(Resorte) #6

Caroo , sprawdzę w domu, bo jestem tera w robocie, a tu allegro mamy zablokowane :stuck_out_tongue:

mati75 , nie, czarna wtyczka, szeroka, około 1,5 cm.

(Majestic 007) #7

heh, sam już nie pamiętam nazwy tej wtyczki. Spróbuje opisać i może ktoś dojdzie. Jest większa od COM i mniejsza od LPT do drukarki :slight_smile: Ja swoich czasów podłączałem pada właśnie pod ten port w karcie dźwiękowej (żółty port). Z tego co na allegro widzę to nazwa tyle że nie wiem czy poprawna to:)

15-pin MIDI / Joystick port

(mati75) #8

To pewnie DIN. Prześciówki widziełem tylko na ps2.

OMG Ludzie. Chodzi o GamePort. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie jakieś starej karty dźwiękowej na PCI. Tam będzie takie złącze. Tylko pamiętaj. Vista nie obsługuje Gameportu.

(Resorte) #10

Ok, tylko, że ja mam już jedną kartę dźwiękową, to czy mogą być dwie ? :slight_smile:

Jeśli zintegrowaną to wyłącz ją z BIOSu jeśli nie, to wyjmij ją.

(Resorte) #12

Ale po to kupiłem dobrą kartę dźwiękową żeby z niej korzystać, a nie wyjmować :wink:

(Majestic 007) #13

mogą być 2. kierownice możesz podłączyć nawet do zintegrowanej - i tak będzie działała.

Heh, masz kontroler na USB -> http://www.1klik.pl/sklep/Kontrolery_i_ ... 2/p141705/ Jak to się będzie sprawować nie wiem.