Przejściówka VGA-Chinch - pytania


(Krystianup) #1

Witam,

chcę zakupić przejściówkę z tej aukcji http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-pelne-vga-na-s-video-chinch-i2022995896.html i mam 2 pytania.

  1. Jaka jest największa możliwa do ustawienia rozdzielczość na telewizorze CRT?

  2. Rozumiem, że jeśli przejściówkę połączyłbym w TV zwykłym kablem Chinch to wszystko będzie działać?

Pozdrawiam.


(scripter1) #2

Radzę sobie odpuścić, w 95% przypadków takie przejściówki zwyczajnie nie działają (sam stestowałem kilka takich a nawet sam wykonałem taką zgodnie ze specyfikacją a mimo to nie zadziałała).

Takie przejściówki wymagają posiadania karty graficznej w pełni zgodne ze standardem VGA i wysyłające wszystkie sygnały przewidziane w tym standardzie a takich kart w zasadzie nie ma bo to się nie opłaca producentom.

Poza tym jedyna możliwość aby to zadziałało to podłączenie do tv 3 chinchami RGB osobno dla każdego koloru (lub przez złącze s-video albo eouro/scart też przesyłając sygnał RGB) ale jak już wspomniałem 95% kart obecnych na rynku (lub nawet 100%) włącznie z tymi w laptopach nie wysyłają sygnały RGB.


(Krystianup) #3

W takim razie nie będę tego kupował. A czy ktoś ma pomysł jak można by było podłączyć komputer (w sumie laptop też) do telewizora CRT, który ma złącze SCART i 3xChinch? Dodam, że karta graficzna ma tylko wejście d-sub.

A może ta przejściówka by zadziałała: http://allegro.pl/kabel-przejsciowka-adapter-z-vga-d-sub-na-s-video-i2041738798.html


(jas_fasola) #4

Szkoda sobie zaprzątac tą technologią głowę. Sam robiłem coś takiego na prace dyplomową 14 late temu. Wtedy miało to sens komputery nie posiadały wyjścia TV-OUT. Dzisiej każdy nowy TV posiada wejście VGA i HDMI więc...