Przejściówka z ATA na SATA, a sprawdzanie dysku przez BIOS?

Mam takie pytanie mam w szafce dysk pod sata i postanowiłem zakupić taką o to przejściówkę http://www.komputronik.pl/Kable_Splitery_Switche_Video/Przejsciowka_do_HDD_z_ATA_na_SATA__Logilink/pelny,id,61328/ i moje pytanie jest takie: mój BIOS sprawdza dysk ATA i od Biosu leci kabel zasilający prosto do dysku. Nie wiem czy da radę to jakoś zrobić żeby to działało i BIOS sprawdzał ten dysk SATA który chcę zamontować kupując tą przejściówkę :slight_smile: Proszę o odpowiedzi czy w jakiś sposób uda mi się to zrobić.

Z biosu wychodzą kable zasilające,co Ty piszesz?Napisz jeszcze raz po polsku.

Pod bios podłączam kabel taki na 4 piny bodajże i na tym samym kablu jest zasilanie i jak podłącze inny kabel zasilający to nie działa tylko musi być tamten co po bios idzie :slight_smile:

Jak może iść kabel po biosie? Postaraj się to jakoś zrozumiale opisać.

Daję screena jak u mnie to działa http://img149.imageshack.us/my.php?image=molex.jpg teraz już chyba jasne będzie :slight_smile:

Ten kabel który podłączasz pod dysk jest zwykłym zasilaniem, tak jak każde inne. Nie mama pojęcia dlaczego na innych nie działa dysk. Może masz uszkodzony zasilacz. Nie ma znaczenia pod która wtyczkę podpinasz dysk, on ma działać na wszędzie. Druga wtyczka to nic innego jak zasilanie do stacji dyskietek, a nie żaden bios. Bios jest na płycie głównej, a płyta ma swoje oddzielne zasilanie. Nie ma czegoś takiego jak zasilanie do biosu. I nie ma czegoś takiego jak bios w stacji dyskietek. Podaj markę tego zasilacza, napisz jaka masz płytę główna.

Zasilacz MC Premium wiem wtopa ale nie zmieniam narazie bo jest nowy ma z 2 miesiące, nie wiem czy na tym zasilaczu też się tak dzieje a płytę mam Asus A7N8X v2.0 jak sam podpis mówi :slight_smile: