Przejściówka z CD-ROM slim na usb?

Siema, mój kuzyn ma w kompie niepotrzebny CD-ROM typu SLIM, to slim ma jakieś dziwne podlączenie nawet niewiem jaki to jest interface

Tak czy siak ja mam lapka netbooka Asus EEE PC1000H i w nim niema napędu więc by sie przydał bo niemoge zrobić formata :frowning: Czy istnieje jakaś przejsciówka zeby podlaączyc wlasnie Slima na USB do tego mojego lapka ? Najlepiej z linkami allegro :slight_smile:

PS: pytam bo niewiedziałem co wpisać w allegro ;p

Znalazłem cos takiego http://www.swistak.pl/a4573504,MT5080-O … SLIM.html#

Ale sam niewiem czy dobrze, jak by ktoś mogł wytłumaczyc jaki interface maja Slimy uff bo sie gubie juz powoli ;/

Hej,

Jeśli faktycznie jest to CD-ROM lub nagrywarka CD to na 99,9% jest to interfejs ATA - trochę zmodyfikowany, bo jednocześnie z danymi przekazuje i napięcie potrzebne do pracy. W starszych komputerach to ATA było podstawowym interfejsem, a zakładam, że napęd ten ma lądnych parę lat… Ale by być pewnym, najlepiej byłoby, gdybyś podał jego nazwę i model.

Jeśli jest to interfejs ATA, to oczywiście jak najbardziej wskazana przez Ciebie obudowa powinna pasować. Dokładnie taką samą znalazłem na Allegro - obudowa DVD SLIM z USB 2.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus