Przekazanie sygnału WiFi dalej (TYLKO WiFi)

Jak w temacie. Widziałem podobne wątki ale w każdym użytkownik chciał przekazać kablem, ja chciałbym TYLKO WiFi. Czytałem dużo na googlach o tym ale przyznam się że nie ogarniam tego tematu, gdzieś piszą że nie działa, że jakieś zgodne WDS itp.

Tak wygląda to u mnie w domu

wifi.jpg

Czy np ten model będzie działać? http://allegro.pl/router-wifi-d-link-di … 93550.html szukam najtańszego z możliwych

A czego ma nie działać ??

Po co ci ten Access Point skoro sygnał na dwór będzie docierał z II piętra bezpośrednio z routera ??

Jak już to na I piętrze co by sygnał docierał na parter choć i z tym raczej nie powinno być większych problemów.

No właśnie na dwór nie dociera sygnał z głównego routera dlatego chciałbym wzmocnić sygnał drugim urządzeniem, nie znam się na tym więc chcę porady jakie to urządzenie do wzmocnienia/przekazania sygnału powinno być

magnevox , o najtańszym z możliwych to zapomnij.

Potrzebujesz urządzenie posiadające funkcję “WiFi Repeter” a te najtańsze takowej nie mają.

Co do routera z podanej aukcji to nie ma tam napisane aby miał on tą funkcję, ma on wgrane alternatywne oprogramowanie które rzekomo posiada funkcję “WDS AD” (według opisu to jest to inna nazwa funkcji Repeter) ale ze względu na to że nie jest to oprogramowanie oryginalnie umieszczane w tym routerze nie ma gwarancji że będzie poprawnie działać.

Najlepiej poszukać takiego routera który ma tą funkcję w oryginalnym sofcie.

Ze znanych mi routerów funkcję tą posiada Netgear WGR-614 v9 którego obecnie używam (v9 oznacza 9 wersję hardware’ową; miałem kiedyś wersję v6 i wiem że ona tej funkcji nie posiada).