Przekazywanie sygnału wifi

Sytuacja wygląda następująco razem z sąsiadem mamy internet , tzn on mieszka dom obok , ma on router w domu , ale niestety u mnie tylko u góry łapie sygnał także chciałbym ten sygnał w jakiś sposób rozprzestrzenić na cały dom , kupiłem router i teraz pytanie brzmi w jaki sposób tego dokonać? Jak będzie wyglądało te połączenie , tzn za pomocą kabla będę musial podłączyć router do komputera i zrobić jakieś przekierowanie , wyczytałem że wystarczy uaktywnić NAT ale nic to nie dało. Pytania jakie mi się nasuwają , to co muszę ustawić w głównym routerze który daje internet i co ustawić w routerze który ma przekazywać sygnał dalej? :idea:

Czego Wy ludzie(mówię ogólnie) najpierw kupujecie coś nie mając o tym pojęcia, a jak jest problem to pytacie ?

Nawet nie podałeś modelu routera ;p

Ten główny router niech sobie rozsyła normalnie.

Ten Twój to szukaj trybu Access Point Client/WISP i łącz z siecią sąsiada, później kup AP(TP-link 543G albo TP-Link 501G) kwestia jakie tryby ma ten Twój router i roześlij sygnał na nowo po domku.

Ja bym jednak ten Twój router zostawił na to urządzenie do rozsyłania ponownie, a kupił TP-Link 543G i tryb WISP(NAT i mniej bawienia), w Twoim routerze wyłączył NAT a jak się nie da to wsadził kabel do portu LAN i zostawił całe zarządzanie(czyt. DHCP itp.) TP-Linkowi, a tamten by tylko robił za Access Pointa(AP-rozsyłał).

mój router to linksys WRT54GR a tutaj zrzut ekranu nie mogłem nigdzie znaleść internet access ani WISP , http://img8.imageshack.us/img8/794/zrzutekranum.png

No emulator firmware jednak istnieje, zobaczyłem no i ja tam widzę tylko kablowe sposoby, czyli pozostaje Ci chyba:

Bądź ciągnąć kabelek od sąsiada :smiley:

Otóż to. Skoro jest taki problem z ustawieniem routera jako clienta to pociągnij skrętkę od sąsiada do siebie do domu, ustaw router tak jak zawsze się to robi i po problemie ;]