Przekierowania stron (Google, FB, itp) na strony Microsoft

Witam.

Mam problem. Wchodząc w dowolną przeglądarkę i wpisując google.pl lub facebook.pl przekierowuje mnie na stronę Microsoft. Nie wiem dlaczego.

Na telefonie (łącze się przez wifi) jest tak samo tylko pojawia się komunikat (nie pamiętam dokładnie jaki).

Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc.

Dodam że działam na laptopie przez sieć wifi.

Pozdrawiam.

Dodane 29.10.2013 (Wt) 21:15

Na telefonie problem już nie występuje.

Co z laptopem? Wirus? Co zrobic?

Jakiej używasz przeglądarki i w jakiej wersji. W starszych wersjach IE nie wpisując www tak się działo jak dobrze pamiętam.

Profilaktycznie możesz przeskanować AdwCleaner

http://download.bleepingcomputer.com/Xp … leaner.exe

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Używam teraz IE nie wiem w jakiej wersji ponieważ nigdy go nie uzywałem ale coś się stało z moim laptopem, że nie działa chrome. Dodam też ze ten problem występuje na laptopie i jednym telefonie (mam 2 takie same). Nie dziła na nim nic co jest związane z google: google play, google.pl, mapy google, wyszukiwarka google + facebook. Wyskakuje błąd :“Nie można nawiązać połączenia z serwerem. Spróbuj ponownie później.”

Dodane 29.10.2013 (Wt) 21:56

Cały mój laptop zaczął się dziwnie zachowywać - ciężko go było dziś uruchomić, programy przestały działać a do tego internet (ale dlaczego w telefonie też?)

Przeskanuj tym Adwcleanerem masz link powyżej najpierw szukaj następnie usuń. Jeżeli Windows Vista\7\8 uruchom z prawokliku jako Administrator. Następnie daj logi z OTL.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Poza tym może warto zrestartować router.