Przekierowania z wyszukiwarek


(Jasiwa) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem polegający na przekierowywaniu z wyszukiwarek do różnych dziwnych stron z grami, filmikami, itp. Ponadto wyłączona jest usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows i nie można jej ponownie włączyć, nawet z panelu sterowania. Malwarebytes Anti-Malware znalazł jakieś infekcje, ale ich usunięcie nie zlikwidowało problemu.

Załączam logi z OTL:

http://wklej.org/id/1161401/

http://wklej.org/id/1161410/

A także logi z FRST:

http://wklej.org/id/1161412/

http://wklej.org/id/1161414/

Może ktoś będzie mógł mi pomóc.


(Acorus) #2

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt


(Jasiwa) #3

Zrobiłam.

To nowy log OTL:

http://wklej.org/id/1161604/


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Włączanie Centrum Zabezpieczeń.

Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem.


(Jasiwa) #5

Dzięki ogromne za pomoc. Wcześniej dostałam fix do FRST i zadziałało. Kilka przypadkowych wyszukiwań nigdzie mnie nie przekierowało i udało się również włączyć Centrum Zabezpieczeń.

Widzę, że działacie tu bardzo szybko i można liczyć na konkretną pomoc, więc w razie jakichkolwiek problemów, będę wiedziała, gdzie szukać wsparcia.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.