Przekierowanie na adres firmy hostingowej

Niekiedy zdarza mi się, że wchodząc na jakąś stronę internetową jestem przekierowywany na adres firmy hostingowej na której znajduje się domena. Standardowy komunikat: “Witryna jest utrzymywana na serwerach…”, a potem następuje przekierowanie na stronę główną (owej firmy hostingowej). Nie jest to problem, który utrzymuje się przez cały czas i nie jest on związany z tylko i wyłącznie jedną stroną. Problemy te pojawiają się co jakiś czas na paręnaście minut. Właśnie teraz nie mam dostępu do http://kuler.adobe.com/. Często zdarzają mi się także problemy z Wikipedią (tutaj w drodze wyjątku komunikat “404 Not Found”) i setką innych stron. Co to może być?

Posiadam szybki internet z Netii, z którego jestem niezadowolony. Dodam, że pojawiają się w nim dwa zasadnicze problemy. Pierwszy to czasowy stały brak dostępu do sieci (dioda iNet na routerze nieaktywna; brak połączenia z internetem przez dłuższy okres czasu - od 20 minut do 3 godzin), a drugi to chwilowy brak dostępu (dioda iNet, sygnalizująca połączenie okresowo miga) i jeżeli kliknę na jakiś link w momencie gdy jest ona nieaktywna (jest taka przez ułamki sekundy, czasami przez 0,5, czasami krócej), to żądanie wyświetlenia jakiejś strony nie jest realizowane, wyświetla się błąd w przeglądarce i trzeba odświeżać. Może jest to związane z moim problemem…

Co doradzicie? Może by ich tak pozwać i wypowiedzieć umowę? :wink: