Przekierowanie na inną stronę


(Iron 29) #1

Mój problem polega na tym, że od 2 dni wchodząc na niektóre strony ( nie zawsze te same) zostaję przekierowany na stronę http://www.findthewebsiteyouneed.com/ .

Przeszkadza mi to w korzystaniu z internetu, nie wiem jak rozwiązać ten problem i proszę o pomoc.


(_nikt_) #2

Najprawdopodobniej jakiś szkodnik dokonał zmian w zawartości pliku Hosts. Plik ten zawiera informacje o tym jaki adres przypisany jest do poszczególnej domeny. Uzywając pliku Hosts można między innymi blokować wybrane domeny przypisując im adres 127.0.0.1. Można również przypisać konkretny adres do popularnych często odwiedzanych stron - to jak sądze stało się w Twoim przypadku.

Plik Hosts znajdziesz w :

Windows XP = C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC

Windows 2K = C:\WINNT\SYSTEM32\DRIVERS\ETC

Win 98/ME = C:\WINDOWS

Otwórz go notatnikiem i usuń podejrzane wpisy ( zawierające inny adres niż 127.0.0.1 ) , następnie zapisz. Po następnym uruchomieniu przeglądarki wszystko powinno wrócić do normy.

Polecam gruntowny skan kompa na okoliczność spyware i przejrzenie listy zainstalowanych programów , być może jest tam coś co powinno zostać usunięte.


(Yogi Fazzi) #3

skanowałeś komputer na obecność szkodników? wklej log z HijackThis i Silent Runners

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654


(Iron 29) #4


(Bbieniol) #5

Ściągnij i odpal LSP-Fix zaznacz " I know what I'm doing" następnie w okienku Keep zaznacz plik newdotnet7_22 i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish i restart kompa :slight_smile:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (jeżeli jakieś znaczki są żółte, to niech takie zostaną). Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe Win32 Kernel Update

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz Win32Kernel i ok

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners