Przekierowanie portów dlink dir-300

Witam

 

Mam problem z przekierowaniem portów w routerze. Chcę pograć z bratem osobno na dwóch komputerach, jednak żaden z nas nie widział serwera założonego przez drugiego. Z tego co wyczytałem, to wystarczy przekierować odpowiednie porty. Na stronie portforward.com znalazłem odpowiednie numery. Jednak gdy wchodzę na tą stronę dlinka (192.168…) i zakładkę port forwarding to nie mam pojęcia jak to ruszyć dalej. Czytałem i widziałem jakieś poradniki na youtubie jak to zrobić, jednak dalej nie wiem co i gdzie wpisać.

 

Chodzi mi konkretnie o ten kawałek załącznika :“2300-2400 UDB/TCP inbound/outbound and 47624 inbound/outbound”. Która rubryki na stronie dlinka dir-300 mam i czym uzupełnić?

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

post-216394-0-90037200-1399662457_thumb.

Gracie w tej samej sieci LAN, tj. jesteście podłączeni do tego samego routera czy jesteście w różnych sieciach, np. w różnych miejscowościach? Ogólnie to w port forwarding podajesz adres IP komputera, na którym uruchomiony jest serwer i port, na którym on działa i to wszystko. Oczywiście do przekierowania portów musisz mieć publiczne IP, jeśli połączenie przychodzi z internetu.

To jest ta sama sieć, tj. ten sam router w jednym mieszkaniu, przez którego laptop i stacjonarny ciągną internet. W poprzednim załączniku mam napisane, że muszę otworzyć porty 2300-2400 in/out udb/tcp oraz 47624 in/out. Domyślam się, że te 2300 i 2400 mam wpisać w rubryce port (w załączniku), traffic type wybrać any a w ip address wpisać nasze adresy wewnętrzne, czyli 192.168.0.1 i 0.2, ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym inbound/outbound z poprzedniego załącznika, jak uzupełnić rubryki name oraz co wybrać w application name. 

Jeśli na liście aplication name jest nazwa gry, możesz skopiować ją przy pomocy przycisku << lub wpisać ręcznie, to będzie też nazwa reguły zapory sieciowej. Podajesz IP komputera lub jego nazwę. Podajesz public i private port 2300 do 2400, czyli 2300 ~ 2400 i traffic type any. Tworzysz kolejną taką samą regułę, tylko podajesz w public i private port 47624, możesz to podać tylko w jednym polu lub 47624 ~ 47624. Następnie tworzysz tę samą regułę dla następnego IP.

Doczytaj w opisie panelu lub w instrukcji obsługi routera, bo możliwe, że zamiast podawać IP komputera wystarczy podać podsieć, np. 192.168.0.0/24 lub 0.0.0.0/0.