Przekierowanie portów w LiveBox F@st3202, nie działa

(I4rock) #1

Witam.

Chciałbym odblokować/przekierować w LiveBox porty.

Niby to uczyniłem, poprzez zakładkę Serwery LAN dla TCP i UDP.

Ale jak chcę sprawdzić czy działa poprzez jakiekolwiek strony do sprawdzania portów to pisze że zamknięte.

Nawet test w uTorrent dla określonego portu TCP mówi że port jest zamknięty.

Jest jakiś ciekawy (ale i nie za wielki instalator) program do sprawdzania:

• przekierowanych portów (zwłaszcza)

• monitorowania portów i ich połączeń (coś w ten deseń)

• ewentualnej konfiguracji przekierowania portów

Ogólnie związany z działaniem portów i zadań na nich.

Następną sprawą jest przekierowanie w LiveBox. Tak jak pisałem przekierowałem.

Do tego doszła lista w NAT wg zasad przekierowanych portów przy czym pisze Włączona.

Oraz w Zasady doszła lista, gdzie Filtr jest jako zezwól.

Ale po ponownym włączeniu komputera bądź ponownym uruchomieniu LiveBox, przy NAT wg zasad wszystko jest jako Wyłączone. Reszta jest jak była.

Czy tak powinno być czy to jakiś błąd... ? Nie znam się raczej na tym, szczerze mówiąc dlatego pytam.

A zarazem chciałbym trochę nabrać pod tym względem niewielkiej wiedzy która swobodnie w przyszłości być może pomoże przy przekierowaniu portów.

Dodam też zdjęcia:

82026785859109739941_thumb.jpg20439958343573408370_thumb.jpg

(roobal) #2

Jest tam jakaś opcja zapisywania zmian?

(I4rock) #3

Oczywiście że jest, i tym bardziej po przekierowaniu portów zapisałem zmiany.

Ale przyznam że przy NAT wg zasad gdzie na chwile obecną jest all w nim wyłączone, jak pisałem przy pomocy programu uTorrent test dla danego portu co przekierowałem wypada pomyślnie.

Dosyć to dziwne, ale mimo to chciałbym wiedzieć jak te padło (czyt. LiveBox) konfigurować poprawnie.

Dodane 30.09.2012 (N) 9:28

Witam ponownie i przepraszam za pisanie posta pod postem, ale temat stoi a sprawa mnie ta meczy.

Wa wiec:

1. W livebox otwieram porty czy przekierowuję ?

2. Jak sprawdzić czy mam otwarty / przekierowany port, pod jakie IP (bo tutaj mam największy problem).

Wiele programów co naściągałem bądź skanerów online pokazuje co innego.

Sprawdzam dla mojego IP (czyli zewnętrznego) czy na IP jakiejś strony www bądź dla IP Serwera DHPC ( z przedziału od 192.168.1.10 do 192.168.1.50)?

1. Jest tu jakaś osoba znająca się na rzeczy w sprawie otwierania / przekierowania portów dla np. Livebox.

2. Podam parę zdjęć z LiveBox odpowiedzialnych za porty, o co w tym chodzi w ogóle.

Ciekawi mnie zwłaszcza zdjęcie z Zasadami o co tu w ogolę chodzi, czy tylko tu mogę dodać port określony i będzie na mim działać.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Czytałem wiele poradników z ustawieniami portów dla LiveBox ale każdy tak plącze że mam już wodę z mózgu.

Jestem raczej w tym zielony.