Przekierowanie portów w Netgear DGN100 dla Battelfild 2

Witam mam mały problem z portami do Routera wiem że już o tym było ale ja jestem w tym kompletnie zielony , i prawdopodobnie większość podała by mi stronę http://portforward.com/english/routers/ … ield_2.htm ale ja się nie łapię w tej instukcji i mam odnośnie tego parę pytań. O co chodzi z tym “statycznym adresie ip” i czy muszę koniecznie zmieniać te ip ? Drugą sprawą jest “Outbound i Inbound Services” czy muszę to wypelniać 11 razy ? Bo jak widzę to się cały czas to samo powtarza i mogę tylko jedno zrobić i nie wiem jeszcze co mam pisać w WAN users. Proszę mieć wyrozumiałość i o sensowne odpowiedzi

Nie, nie musisz zmieniać IP. Ze statycznym IP chodzi o to, że jeśli wystawiasz jakiś komputer/serwer na świat, to dla Ciebie wygodniej jest jak masz statyczne IP, bo ustawiasz raz i zapominasz, a jak IP zmienia Ci się dynamicznie, to musisz ręcznie zmieniać ustawienia za każdym razem. Jeśli router oferuje opcję rezerwacji adresu IP, do adresu MAC karty sieciowej, to ten adres zawsze będzie przypisywany, jeśli nie ma takiej opcji, adres IP możesz przypisać ręcznie z poza puli adresów przydzielanych przez DHCP, co by w sieci nie występował konflikt adresów.

Myślę, że jeśli nie zmieniałeś nic w ustawieniach zapory sieciowej, to możesz to pominąć.

Pozdrawiam!

Ok dzięki ,czyli wygląda na to że muszę tylko wypełnić 11 razy w Service, oby to co pomogło

Z tego co wiem, bf2 ma jeszcze serwery. Jeśli nie masz łącza dsl conajmniej 20-30mega to nie masz nawet co próbować z serwerem. Chyba, że chcesz grać we 2 … Wtedy 0 przyjemności z gry. Oczywiście i wtedy conajmniej 8adsl by się przydało :slight_smile:

Nie, nie musisz, wystarczy jedna reguła, w jednej regule możesz podać zakres portów, które mają być przekierowane. Od tego masz właśnie pola Start port i Finish port. Jeśli przekierowujesz dla jednego portu, wówczas finish port i start port są takie same.

Pozdrawiam!

Jeszcze mam jedno prośbę jeżeli już ktoś bawił się z tymi portami w tym właśnie ruterze to prosił bym o jakoś zdjęcie dla przykładu jak to jest uzupełnione bo na tej stronie z intrukcją to jest trochę skomplikowane, z góry dzięki

Teraz tak się przyjrzałem jeszcze raz i zauważyłem, że zostało to w tym routerze podzielone na dwie oddzielne opcje, a nie jak w większości router wszystko w jednym. Niestety nie mam dostępu do tego routera, ale w Virtual Server tworzysz regułę, podajesz tam jej nazwę (wymyśloną przez Ciebie) i zakres portów, których reguła ma dotyczyć, wybierasz protokoł TCP lub UDP lub oba jeśli porty dla obu protokołów są te same, w start port podajesz port początkowy, a w end port port końcowy, z tego co widzę, gra korzysta z różnych portów, więc tu musisz zdecydować, czy objąć zakres portów (również tych, z których gra nie korzysta), czy dodawać każde z osobna. Gdy już stworzysz reguły, w zaporze sieciowe (Inboud/Outbound) określasz, na który komputer w sieci mają być kierowane pakiety, dotyczące tej reguły, tam wybierasz nazwę reguły i zezwalasz, bądż blokujesz ruch na tych portach. Komputer możesz ewentualnie postawić w DMZ.

Pozdrawiam!

Dobra czyli jak włączę opcje DMZ to pory sę wszystkie odblokują i rozwiąże mój problem? Oczywiście wiem że to obniży moją ochrone komputera ale sądzę że nie zaszkodzi

Tak wszystkie porty będą dostępne, jeśli chcesz udostępnić serwer kilku osobom, to rzeczywiście lepiej jest przekierować poszczególne porty, ale tu już decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam!

W instrukcji mam porty i jest ich 18 i na przykład w tej instrukcji w zakładce “Lokalny” jest wszędzie “dowolny” a w jednym porcie “4711” do czego to potrzebne ? i jeszcze w zakładce “klient/Serwer” jest albo klient albo serwer do wyboru, o co chodzi z tym ? i jeszcze w “uwagi” sa podane jeszcze jakieś 3 standardowe porty je też trzeba odblokować ? I ostatnie pytanie gdzie znajdę plik serversettings.con bo muszę jakoś włączyć 2 porty w tym pliku. Z góry dzięki

Czy przypadkiem przy zakładniu serwera w grze nie ustalasz na jakich portach ma działać ten serwer? Jeśli tak, to ustal jakiś port w ustawieniach serwera i tylko ten port przekieruj.

Pozdrawiam!

Heh widzę że trochę się nie zrozumieliśmy , ponieważ ja nie chce zakładać serwa tylko wchodzić na serwy na takie które są wyszukiwane w grze a nie stworzone przez znajomego

Jeśli nie chcesz zakładać serwera, to nie musisz przekierowywać portów. Jeśli masz problemy ze znalezieniem, bądź połączeniem się z danym serwerem, to prawdopodobnie jesteś za NATem twojego ISP i prawdopodobnie to twój dostawca blokuje niepotrzebne wg niego porty, a w tym przypadku przekierowanie na twoim routerze niczego nie zmieni. Jakie masz IP, publiczne, czy prywatne? Jeśli nie wiesz jakie, w tym temacie dowiesz się jak to sprawdzić viewtopic.php?f=15&t=436771

Pozdrawiam!

No to wygląda że mam prywatne

Adres ip 192.168.0.2

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna 292.168.0.1

Domyślam się, że to Ci pokazuje ipconfig, a ten adres jest przypisany zapewne z twojego routera. Musisz sprawdzić na routerze, jaki adres IP został przypisany do portu WAN. Jeśli router dostaje adres prywatny, to przekierowanie portów niczego nie zmieni, pozostaje jedynie kontakt z twoim ISP.

Pozdrawiam!

Na routerze nie widzę żadnego IP przypisanego do poru WAN

Dodane 22.06.2012 (Pt) 20:01

Jeszcze mam jedno pytanie ponieważ gdy miałem podłączony modem USB ZXDSL 852 to nie było żadnych problemów z portami wszytko ładnie działało i moje pytanie brzmi czy można odinstalować router(format nic nie dał) aby zainstalować dawny modem? Już oczywiście próbowałem ale tylko zmieniłem router na modem i wszystko ładnie tylko nie chce złapać sygnału

Sprawdź w statusie routera, skoro na modemie wszystko działało, to znaczy, że dostajesz publicznego IP. Pokaż zrzut ekranu z ustawieniami zapory sieciowej routera (firewall).

Pozdrawiam!

O to chodzi ? http://w476.wrzuta.pl/obraz/9j5RPuac09z/bb

Nie, chodzi o sekcję Security>Firewall rules. Zrzut jest bardzo kiepskiej jakości, nie wiem, czy to wina grafiki, czy hosting, na który wrzuciłeś tak mocno kompresuje obraz, ale jak możesz to wrzuć zrzut do galerii na forum, do zdjęć tymczasowych i podaj tutaj link lub wstaw miniaturkę.

Pozdrawiam!

Proszę poprawiłem jakość http://w648.wrzuta.pl/obraz/a39evmesJul/bbbb

Jeszcze mam pytanie czy mogę zastosować takie IP

"Adres IP: 10.1.0.100

Maska podsieci: 255.255.255.0 (taka się powinna sama ustawić)

Brama domyślna: 10.1.0.1 (nowy adres modemu Livebox)

I poniżej zaznacz “Użyj następujacych adresów serwerów DNS”.

Preferowany sewer DNS ustaw na Livebox (czyli 10.1.0.1)."

Chodzi mi o to czy mi to nie zaszkodzi bo to jest jak widać na Liveboxa?

Dodane 23.06.2012 (So) 21:57

Trochę czytałem na necie i wyczytałem że jeżeli mam ip prywatne to muszę pisać do Orange aby odblokowali mi porty. Moje ip w ipconfig nie zgadza się z ip zamieszczonym na necie np tu http://www.mojeip.com.pl/. W ipconfig mam 192.168.0.2 a na necie 79.163.88.89 i końcówka się zmienia