Przekierowanie portów w sieci z kilkoma switch`ami, jak to z

Witam.

Mam małą sieć: router z AP (AP1), do niego jest podpięty modem aDSL (WAN), potem kablem podpięty jest drugi AP (AP2). Do każdego APeka kilka komputerów (kablowo i po wifi).

Każdy AP ma włączone DHCP. Interesuję mnie przekierowanie portów na komputer podłączony do AP2. Jak to zrobić? Wystarczy, że przekieruję port na AP1 na adres lokalny (a ten adres jest nadawany z DHCP z AP2) czy na AP1 muszę przekierować dany port na adres AP2, a potem na AP2 przekierować port na adres lokalny komputera ? czy może jakoś inaczej? :confused: mam nadzieje ze w miarę prosto opisałem :slight_smile:

Jeżeli ktoś miałby pojęcie o tym to z góry dzięki za odpowiedź/podpowiedź :wink:

hej

Czy niemożesz właczyć jednego servera dhcp to by ci ułatwiło robotę.

Ale jak tak zrobiłeś to ci poradzę na pierszym apeku przekierownujech port na adres IP tego drugiego,a puźniej przekierowujesz port na ten drugi czyli localny komputer.

AP1 ------------- AP2 ---------------- L.PC.

Zakładając że ap 1 pracuje na podsieci 10.0.0.1/254

Zakładając że ap 2 pracuje na podsieci 10.0.1.1/254, ale z internetem łaczy się po przez pierwszy to ma Adres IP 10.0.0.12

to z pierszego AP1 przekierowujesz port na 10.0.0.12 port to 10101 TCP czyli na adres IP AP2.

Potem ten sam port przekierowujesz z AP2 czyli port 10101 na komputer z adesem IP 10.0.1.23