Przekierowanie portu UDP

Mam problem z przekierowaniem portu UDP w routerze i chciałbym prosić tu o jakieś wskazówki, jak mógłbym to zrobić, aby wszystko działało prawidłowo. 

 

Kiedyś poruszałem podobny problem, który udało się w końcu rozwiązać. Jednak inny model routera sprawił, że znowu jest to dosyć ciężki orzech do zgryzienia dla mnie. 

 

Muszę otworzyć/przekierować port 4321, aby można było się łączyć z moim komputerem w sieci (na potrzeby pewnej gry). Póki co próbuję coś wpisywać w opcjach “port forwarding” w ustawieniach routera, jednak po odpaleniu gry i próbie nawiązania połączenia nadal pojawia się komunikat: 'Nie można nawiązać połączenia, inni gracze mogą mieć problem z dołączeniem do twojej gry, sprawdź w ustawieniach routera i zapory sieciowej, czy port UDP 4321 jest prawidłowo przekierowany".

 

Mam również Kaspersky’ego, w wyjątkach zapory wpisałem również regułę dla portu, jednak nie wiem czy zrobiłem to prawidłowo skoro problem nadal występuje. Wcześniej, kiedy miałem jeszcze Comodo, to brak dodanej reguły do zapory w tym programie, był decydujący o tym, że nie było połączenia, kiedy router był już skonfigurowany i porty przekierowane. 

 

Wkleję jakieś screenZrzut ekranu (10).pngy, żeby pokazać jak to wpisałem, może ktoś będzie mógł pomóc?

 

P.S.

Netgear WNR1000v3 Router

Kaspersky Total Security, licencja.

Odinstaluj ‘Kasperskiego’, wyłącz całkowicie firewall systemowy i wtedy będziemy się zastanawiać (może np. źle skonfigurowałeś dla LAN/wifi na komputerze). Sprawdź też, czy na tym routerze nie trzeba utworzyć osobno reguły dla firewall (to, że zrobiłeś przekierowanie na NAT nie musi oznaczć, że port “od zewnątrz” jest otwarty na firewall). 

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, poza ostatnim punktem, do którego nie mogę nigdzie znaleźć zakładki, by utworzyć regułę; zaraz jeszcze rozejrzę się w menu modemu, możliwe że tam to jest, ale będę wdzięczny za podpowiedź jak utworzyć regułę dla firewall.

 

Póki co odinstalowałem Kasperskyego i wyłączyłem zaporę sieciową, jednak nic to nie dało. Zapomniałem wczoraj, że pewnie trzeba przekierować porty nie tylko w routerze ale i modemie… znawcą nie jestem. Więc zrobiłem to tak jak na screenie. Jednak dalej nie działa.

87qyp8qiwibz

0aa454ef1fee7.jpg.html

Czy ktoś wie, co można byłoby jeszcze zrobić? Ustawiłem statyczne IP wchodząc do opcji IPv4 (nie w routerze, ponieważ wtedy całkowicie traciłem połączenie z siecią). Jednak problem pojawia się w dalszym ciągu. Podsumowując:

 

  • zapora systemowa została wyłączona, więc port nie powinien być blokowany przez nią,

-wyjątek został dodany do zapory wbudowanej w Kaspersky’ego(chyba, że zrobiłem to nieumiejętnie - wyżej jest screen z tego, jak to zrobiłem),

  • statyczne IP zostało ustawione, jednak nie z poziomu routera (nie wiem jakie to ma znaczenie dla funkcjonowania portu)

  • w opcjach port forwarding w routerze otworzyłem problemowy port (wyżej screen).

 

Co jeszcze można tu podziałać? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Jeśli potrzebne są jakieś screeny, chętnie będę współpracował :slight_smile: