Przekierowanie ruchu na IP w internecie - "proxy"

Witam .

Ostatnio kilkoro znajomych ma problem z dostaniem się na serwer pewnej gry (nie mają połączenia ze swojej sieci (Chello) do hostera owej gry. ). Mają jednakże połączenie z moim IP , ja zaś mam z tymże serwerem.

Czy istnieje możliwość uruchomienia “bypassu” dla nich przez moje łącze? (Neo+Livebug)

Od razu zaznaczam że jestem raczej początkujący w tej kwestii .

Edit (zapomniałem) OS: Windows XP Professional.

Dlaczego ? Czym się rózni dostęp do tego serwera

przez Neostradę od dostępu przez Chello ?

Musiałbyś postawić swój komputer jako serwer proxy

W chello nie wiedzą dlaczego. w Multimedii też.

Było coś podobnego z moim łączem , ale tepsa , choć też nic nie wiedzieli ("To po stronie Multimedii, proszę pana, oni blokują IP neostrady - w MM zrobili wielkie oczy jak się o to spytałem) - po godzinie naprawiła.

z Chello już drugi dzień nic nie działa. Próba tracertu wygląda następująco:

Trasa śledzenia do 217.172.224.10 przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 * * * Upłynął limit czasu żądania.

2 * * * Upłynął limit czasu żądania.

3 14 ms 19 ms 19 ms upc-task-gw.task.gda.pl [153.19.0.5]

4 18 ms 14 ms 14 ms ci-kom-gw.task.gda.pl [153.19.252.14]

5 * * * Upłynął limit czasu żądania.

6 * * * Upłynął limit czasu żądania.

(...)

Wiem, że moje IP jest widziane z sieci chello. Jednocześnie widzę ze swojego komputera serwer gry. Stąd sam pomysł, umożliwi może granie koledze (choć na pewno lagowe, ale lepsze takie niż żadne).

Domyslam się , że musiałbym postawić komp jako proxy - problem w tym że gra (Neverwinter Nights, idzie z chello do Multimedia Polska) używa portu 5121. I szczerze . Nie wiem jakiego programu serwera użyć, nie wiem jak ustawić. Domyślam się tylko tą cząstką wiedzy którą mam, że coś takiego jest możliwe… dlatego liczę na pomoc.

moze sprubuj na hamachi