Przekierowanie ruchu sieciowego

Witam,

mój dostawca internetu zrobił mi niemały kłopot fundując mi jedynie wewnętrzne IP. I na potrzeby tego tematu załóżmy, że nie da się z tym nic zrobić.

Czy jest jakikolwiek sposób, żeby dostać się do mojego komputera z zewnątrz? Idealnym rozwiązaniem było by przykładowo wykupienie gdzieś w sieci VPS’a, a następnie połączenie go z domowym komputerem w taki sposób, żeby wpisując przykładowo adres vps + port przekierowało wszystko co się na tym porcie będzie działo do domowego komputera. Taki pośrednik sieciowy. Wiem, że brzmi to dość dziwnie i nawet nie wiem czy takie coś jest wykonalne, ale może jest to wykonalne i ktoś podrzuci mi jakiś pomysł.

A i nie chciał bym używać, żadnych programów typu hamachi, chciałbym żeby nic nie przechodziło przez coś co nie należy do mnie.

Najprościej to możesz sobie wykupić usługę vpn z publicznym adresem.

To co piszesz jest możliwe, np można zrobić odwrotny tunel ssh. Co prawda nie robiłem tego w tę stronę, więc praktyki nie mam, ale czytałem o tym. http://serverfault.com/questions/321132/how-to-start-a-reverse-tunnel-with-putty

Jeszcze jedna opcja: może u dostawcy da się zrobić przekierowanie portu przez upnp.

Może kilka lat temu, osiedlowi dostawcy by na to poszli, dziś nikt w dużych sieciach nie będzie się w to bawił, zwłaszcza korzystając z dziurawych protokołów. Jak ktoś chce, to wykupuje publiczny IP. Jak dostawca nie ma w ofercie wykupienia publika, to pozostaje postawić VPNa.

Dzięki wielkie za odpowiedzi, tak jak @roobalnapisał, nie chcieli ze mną nawet gadać na temat jakiegokolwiek przekierowania. Poczytam o tunelach i VPN. Dzięki za pomoc :slight_smile: