Przekierowywanie portów z Neo+ bez routera

Witam,

jako, że mam dość tracenia całych dni na zabawę z siecią to piszę od razu tutaj z zapytaniem (bo i 20 minutowe szukanie w googlu dało w zasadzie zero efektów). Chodzi o to, że chcę przekierować port w sieci. Standardowy LAN, dwa kompy, jeden połączony z Neo+, drugi podpięty na najzwyczajniejszym switch’u D-Linka (zero oprogramowania do niego, żadnej płytki - podłączam go do prądu, wpinam dwa kable sieciowe, konfiguruje sieć i wszystko działa). Szukając znalazłem tylko metody przekierowywania na routerach, nic o switch’u, stąd ten post.

Dodam, że konkretnie chodzi o przekierowanie portu 6112, dzięki czemu mógłbym bez problemu zakładać gry w Warcraft III - na kompie z modemem wszystko działa, ale na drugim właśnie nie do końca, za co ma niby być odpowiedzialna maskarada.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc!

Masz włączone udostępnianie połączenia internetowego na komputerze z modemem ?

Switch służy do tworzenia sieci lokalnej (LAN) a nie do udostępniania internetu, więc żadnych portów nie blokuje ani nie przekierowuje

Jeśli masz włączone windowsowe udostępnianie połączenia to musisz wejść na połączenia sieciowe i na właściwości połączenia, na zakładce zaawansowane w ustawieniach udostępniania masz usługi jakie są udostępniane w sieci, klikasz dodaj i dopisujesz nazwę i port, na koniec zaznaczasz tą “usługę” i dajesz OK.