Przekierowywanie portów

Obecnie posiadam router Cerberus ADSL lite + soft od safecom. Na starym firmware, nie mogłem uzyskać efektu publicznego ip po przez przekierowywanie portów oraz DMZ, a po wgraniu nowego softu ten sam efekt. Jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie wiem co robić, załóżmy w zakładce Virtual Server, wpisuje start-end-private port 2800, TCP i UDP, kolejno mój wewnętrzny adres IP - stawiam serw ftp (ustawiam port 2800) i przy pomocy zewn IP nie mogę się połączyć… trzeba coś jeszcze zrobić? Grzebać gdzieś w ustawieniach? bo innego sposobu niż ten co podałem chyba nie istnieje. Dodaje, że dla “upewnienia się”, odinstalowałem kasperskiego, wyłączyłem firewall w routerze jak i ten wbudowany w system win, lecz i to nie podziałało… pomocy ; )

oczywiście próbujesz się połączyć z zewnątrz swojej sieci?

bo jeśli z wewnątrz, to na pewno się nie połączysz próbując się łączyć z zewnętrznym IP swojego routera.

btw, do działania FTP trzeba przekierować dwa porty, ten od połączenia kontrolnego (normalnie 21) i ten od połączeń z danymi (normalnie 20).

Stawiam serw w cs 1.6, ustawiam port UDP i UTP 2800 (i tworzę taką regułę w Virtual Server) i kumple zewnątrz nie mogą się połączyć :confused: przez public IP. Jedyne wyjście to hamachi, ale lagi itp. co mocno psują zabawę. BTW. Jak włączam DMZ na moje wewnętrzne IP, też nie działa!! … słyszałem, że jest stronka co wpisuje jakieś dane i sam mi konfiguruje porty itd. tylko jaka

od jakiego ISP masz łącze?

ISP ? :>

dostawcy usług internetowych.

Netia, przysługiwane mi jest zmienny publiczny adres IP

// Połączono posty.

Ja tego nie rozumiem, założmy serwer ftp, daje DMZ Enable na moje ip 10.0.0.5, robie w zakładce virtual server przekierowywanie portu 21, wyłączam firewall w kaspersky i routerze. Restart routera i nadal to samo… jak wchodzę przez publiczne ip, to tylko połączy mnie z stronką konfiguracyjną routera :/. Trzeba coś jeszcze odblokować? bo normalnie nie da się chyba już niczego zrobić…

jak robisz DMZ, to nie rób już przekierowania. DMZ przekierowuje wszystko, z czym nie wie co robić.

lepiej się bawić przekierowywaniem pojedynczych portów lub zakresów, zamiast DMZem.

jak chcesz sprawdzić czy działa, to łącz się z zewnątrz swojego routera, od kolegi, z jakiegoś konta shellowego, albo coś w tym stylu. bo jak ze swojego komputera (wewnątrz) będziesz się łączył na zewnętrzny adres routera, to w najlepszym wypadku połączysz się z routerem, a w najgorszym z niczym Cię nie połączy.

na http://www.auditmypc.com znajdziesz firewall scan, uruchom go sobie i sprawdź z czym się da połączyć z zewnątrz Twojej sieci.

btw, po przekierowaniu portu 21 i łączeniu się na port 21 nigdy nie powinieneś się połączyć ze stroną konfiguracyjną routera, bo ona nasłuchuje na porcie 80, więc coś zrobiłeś nie tak jak trzeba.

To wyłączam DMZ, ale i tak kumple nie mogą wchodzić :/. Czy chodzi o grę, ftp, http itd… nie wiem co już tak naprawdę zrobić…

cyber2hot

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o lekturę tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.