Przekierowywanie portów

(Cyber2hot) #1

Obecnie posiadam router Cerberus ADSL lite + soft od safecom. Na starym firmware, nie mogłem uzyskać efektu publicznego ip po przez przekierowywanie portów oraz DMZ, a po wgraniu nowego softu ten sam efekt. Jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie wiem co robić, załóżmy w zakładce Virtual Server, wpisuje start-end-private port 2800, TCP i UDP, kolejno mój wewnętrzny adres IP - stawiam serw ftp (ustawiam port 2800) i przy pomocy zewn IP nie mogę się połączyć... trzeba coś jeszcze zrobić? Grzebać gdzieś w ustawieniach? bo innego sposobu niż ten co podałem chyba nie istnieje. Dodaje, że dla "upewnienia się", odinstalowałem kasperskiego, wyłączyłem firewall w routerze jak i ten wbudowany w system win, lecz i to nie podziałało... pomocy ; )

(Mrooveq) #2

oczywiście próbujesz się połączyć z zewnątrz swojej sieci?

bo jeśli z wewnątrz, to na pewno się nie połączysz próbując się łączyć z zewnętrznym IP swojego routera.

btw, do działania FTP trzeba przekierować dwa porty, ten od połączenia kontrolnego (normalnie 21) i ten od połączeń z danymi (normalnie 20).

(Cyber2hot) #3

Stawiam serw w cs 1.6, ustawiam port UDP i UTP 2800 (i tworzę taką regułę w Virtual Server) i kumple zewnątrz nie mogą się połączyć :confused: przez public IP. Jedyne wyjście to hamachi, ale lagi itp. co mocno psują zabawę. BTW. Jak włączam DMZ na moje wewnętrzne IP, też nie działa!! … słyszałem, że jest stronka co wpisuje jakieś dane i sam mi konfiguruje porty itd. tylko jaka

(Mrooveq) #4

od jakiego ISP masz łącze?

(Cyber2hot) #5

ISP ? :>

(Mrooveq) #6

dostawcy usług internetowych.

(Cyber2hot) #7

Netia, przysługiwane mi jest zmienny publiczny adres IP

// Połączono posty.

Ja tego nie rozumiem, założmy serwer ftp, daje DMZ Enable na moje ip 10.0.0.5, robie w zakładce virtual server przekierowywanie portu 21, wyłączam firewall w kaspersky i routerze. Restart routera i nadal to samo… jak wchodzę przez publiczne ip, to tylko połączy mnie z stronką konfiguracyjną routera :/. Trzeba coś jeszcze odblokować? bo normalnie nie da się chyba już niczego zrobić…

(Mrooveq) #8

jak robisz DMZ, to nie rób już przekierowania. DMZ przekierowuje wszystko, z czym nie wie co robić.

lepiej się bawić przekierowywaniem pojedynczych portów lub zakresów, zamiast DMZem.

jak chcesz sprawdzić czy działa, to łącz się z zewnątrz swojego routera, od kolegi, z jakiegoś konta shellowego, albo coś w tym stylu. bo jak ze swojego komputera (wewnątrz) będziesz się łączył na zewnętrzny adres routera, to w najlepszym wypadku połączysz się z routerem, a w najgorszym z niczym Cię nie połączy.

na http://www.auditmypc.com znajdziesz firewall scan, uruchom go sobie i sprawdź z czym się da połączyć z zewnątrz Twojej sieci.

btw, po przekierowaniu portu 21 i łączeniu się na port 21 nigdy nie powinieneś się połączyć ze stroną konfiguracyjną routera, bo ona nasłuchuje na porcie 80, więc coś zrobiłeś nie tak jak trzeba.

(Cyber2hot) #9

To wyłączam DMZ, ale i tak kumple nie mogą wchodzić :/. Czy chodzi o grę, ftp, http itd… nie wiem co już tak naprawdę zrobić…

(Kaka') #10

cyber2hot

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o lekturę tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.