Przekładanie zasilacza do nowej obudowy

Witam . Dzisiaj dotarła do mnie nowa obudowa. SilentumPC Gladius 800 Window ,gdzie zasilacz jest na dole . Otóż mam pytanie z wiązku zamontowaniem zasilacza . Mój zasilacz to ModeCom-530 Carbon . W insutkcji obudowy jest napisane ,że zasilacze z wentylatorem można zamontować dowolnie (wentylatorem do dołu bądsź do góry , zd ołu tej obudowy są jakieś kratki przeciwkurzowe czy coś takiego ) Moje pytanie czy to na prawdę nie ma znaczenia w sensie obiegu powietrza ? Bo już nie zważam na estetyke (jak jest do dołu to wtedy łatwo kable można włożyć pod blachę ) Proszę o szybką odpowiedź czy lepiej jest do dołu czy do góry .Wyczytałem na forum ,że niby do dołu ,ale niektórym polecali ,żeby do góry ,bo niby z dołu będzie “zasysać kurz” czy coś takiego . Proszę o jak najszybszą odpowiedź ,bo chyba jednak jest to trochę ważne ?

No co ty dawaj ją wentylatorem do dołu ,jak sam powiedziałeś są tam kratki przeciw kurzowe , zależy także czy twoja obudowa ma nogi ,bo jak zasilacz stoi bezpośrenio na podłodze w co oczywiście wątpie i jest mało realistyczne ale w polsce wszystko jest możliwe to niefajnie :stuck_out_tongue: . Zaletą tego jest to że zasilacz pobiera powietrze bezpośrednio z poza obudowy , co za tym idzie jest lepiej chłodzony i jest cichszy !!

Umieść go tak jak na tych zdjęciach czyli śmigłem w dół

http://nvision.pl/SilentiumPC-Gladius-8 … ils-3.html

Dzięki ,zaraz zabiorę się za to . Temat do zamknięcia ;]