Przekłamania karty graf. (Radeon 2900XT)

Otóż od dzisiaj występują problemy z moją kartą graficzną. A dokładnie takie przekłamania jak to:

kartabdxg2.th.png

Wcześniej wyskoczył mi taki bluescreen:

crashwl6.th.jpg

Normalnie komputer działa tylko w trybie awaryjnym (właśnie z niego piszę).

Czy to jest wina przegrzewającej się karty graficznej (sterowniki reinstalowałem i dalej występują przekłamania)?

To może łaskawie podaj temperatury??? Choć moim zdaniem to niemal pewne, że karcie za gorąco

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Niestety podać ich nie mogę bo Win bez krzaczorów działa tylko na awaryjnym a tam Everest nie podaje temp. karty. Ale z tego co pamiętam to po graniu w gry ok. 10 min. temp. wynosiła 69 stopni. Wcześniej komputer chodził bez zarzutów. I nie ma znaczenia czy buda otwarta czy zamknięta.

odczytaj temperature rivatunerem

Niestety ale nie pokazuje. Zaraz spróbuję się pomęczyć z tymi ślaczkami i wezmę temperatury z Everesta.

EDIT: Niestety, ale w normalnym trybie Windows nie chce się nawet odpalić.

Jakie instalowałeś sterowniki?

Spróbuj wyciągnąć karte i przcyścić i włożyć z powrotem i zobaczyć czy działa

http://support.microsoft.com/kb/293078/pl

Problem dotyczy ewidentnie grafiki

Sterowniki miałem Catalyst 8.1 i dzisiaj po tym błędzie przeinstalowałem na wersję 8.3. A kartę to może wyjmę i przeczyszczę.

Jaki masz system ?

/ mam słaby wzrok / :wink:

Jak masz XP-ka i go ,upiększyłeś" jakimś programem to wszystko jasne - odinstaluj ten program.

Miałem podobnie i musiałem robić format.

Zainstalowałem tylko skórkę ,Zune_Theme" i jest OK.

Jeżeli masz Vistę to jest wyłącznie wina sterowników lub karty.

Ale czy nowy wygląd systemu ma też wpływ na te paski (przekłamania) w BIOSie i w czasie ładowania systemu??

Raczej nie :wink:

Kolega tak miał w Windowsie - pomogło przeinstalowanie sterowników.

Może sprawdź u kogoś czy ta karta na pewno jest w 100% sprawna.

Ma i to ogromny - przeczytaj komentarze pod tego typu programami.

Będzie chyba formacik czego nie życzę.

Staraj się to pominąć - odinstaluj program, wyczyść dokładnie komputer np.

CCleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

/ Cleaner, Rejestr /.

Eusing Free Registry Cleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+1.8

A jak możesz to przywróć system - ,punkt przywracania systemu".

Najpierw jednak proponuję odinstalować sterowniki, przeczyścić komputer w/w programami i zainstalować ponownie.

Jest jeszcze program do deinstalacji sterowników Driver Cleaner / dla zaawansowanych /.

Powodzenia.

odinstaluj stery i tą nakładkę visty w trybie awaryjnym i dokładnie przeczyść rejestr np: regseeker-em i cleaner-em

Dobra chłopaki. Zrobię formata, no i tak to miałem w zamiarze zrobić w ciągu najbliższych dni. Tylko czy TEN problem nie będzie mi przeszkadzał w tym??

EDIT: Wykonałem format dysku z Windowsem i pupa. Tzn. jak nie zainstaluje sterów od grafiki to wszystko jest dobrze. Jedank ja je zainstaluje to obraz się kaszani :(:confused: