Przekonwertowanie utworu MP3 na lżejszy bez utraty jakości?


(Jakim2400) #1

Jak wyżej mam 20 mg w komórce xP ( póki co nie mam karty) i wiadomo, mp3 zajmuję trochę na jaki forma i jaką ścieżkę prze konwertować utwory żeby nie było 'rażącej' różnicy ;>

z góry thx :wink:


(Fanboj O) #2

Sprawdź w instrukcji obsługikomórki jakie formaty potrafi odtwarzać, bo może się okazać, że wiele manewru nie masz.


(imeehow) #3

Jeśli te utwory mają być do słuchania, to sobie odpuść. Jeśli mają służyć jako dzwonki, to powycinaj np. w Audacity fragmenty, które nadają się na dzwonki (refren, czy jakiś charakterystyczny motyw) i wtedy wgraj na telefon. Poza tym musiałbyś napisać jakie formaty obsługuje telefon, żeby z nich wybrać jakiś najlżejszy.


(Karolekc5) #4

AAC ten format juz jest obsługiwany większości komórek a mniej wazy i ma dobra jakość


(Johny) #5

Powtórne przekonwertowanie do mp3 to znowu utrata jakości


(Karolekc5) #6

A kto powiedział ze będzie przekonwertowywał do Mp3?

Poza tym w telefonie na pewno usłyszysz różnice one tak super grają, większość ludzi nie odróżni stereo od mono na wmiare dobrym sprzęcie :smiley:

A żeby już strata była jak najmniejsza utwór można znów przerobić do wav. i potem na inny kodek np. AAC


(dark__jedi) #7

Jeśli będzie to słuchane tylko na komórce to można przekonwertować ścieżkę na wersję mono, to daje ci 50% objętości pliku.

Podwójna kompresja nie zabiera już tak bardzo jakości dźwięku, ponieważ to co miało być usunięte z widma, zostało usunięte przy pierwszym przebiegu. Druga kompresja nie wpływa już tak bardzo na pogorszenie jakości utworu.

Można się pokusić o obniżenie bitrate'u na mniej niż 128kb/s ale tu już będzie znaczące pogorszenie jakości. Ogólnie na komórki nie wgrywałbym mp3 z bitrate'em większym niż 128kb/s (absolutne maximum to 160kb/s).