Przekręt nigeryjski

Witam serdecznie! Mam problem takiej maści, kiedyś na allegro miałem wystawiony przedmiot i jakiś obcokrajowiec napisał do mnie, że chciałby kupić przedmiot ode mnie. Piszę mu, żeby przelał pieniądze tu i tu, lecz tu pojawia się problem, z jego banku przychodzą mi mail’e, żeby pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie muszą mieć numer przesyłki (jest to równe z jednoznacznym wysłaniem przedmiotu w ciemno przeze mnie) Reasumując, mam pewne doświadczenie i wiem, że banki nie wysyłają maili do kontrahentów, mówiąc, że kwota, zostanie przelana po dostaniu numeru przesyłki. Co wy o tym sądzicie? Mi się wydaję, że jest to jakiś naciągacz. Czekam na wasze opinie. :slight_smile:

odpuść sobie to ściema… zwłaszcza jeśli sprzedajesz telefon, jak chce kupić to na allegro, a tego nie zrobi.

pinio150 , Czy czasami gość nie jest z Nigerii lub chce kupić telefon na np. prezent dla syna, który płynie statkiem po oceanie do np. Nigerii? Jeśli tak to przekręt na 101%, jeśli nie, to przekręt na 100% :wink:

Dwie rady dla dla Ciebie -

  1. jeśli jeszcze raz odpisze to napisz mu, że wysyłasz tylko, po wpłynięciu pełnej kwoty na Twoje konto (za towar i koszty przesyłki zagranicznej)

  2. niezależnie czy postąpisz zgodnie z pierwszą radą czy nie, to skasuj wszelkie maile od tego oszusta/naciągacza/złodzieja (może mnie nawet oskarżyć o to, jak go nazwałem, nie boje się, każdy sąd w każdym cywilizowanym państwie mnie uniewinni :wink: )

przekręt nigeryjski -> znane, to napewno jakaś ściema

Ściema na pewno!!, a nawet jak nie, to nie warto ryzykować !!

Kto jak postępuje(bez udowodnienia winy) , nie usprawiedliwia nikogo do jego obrażania itp. to chyba prawo cywilizowanych krajów właśnie :slight_smile:

Sam sobie zaprzeczasz:

Dla mnie ściema, ale pewny nie mogę być na 100% dlatego dodałem ze nie warto ryzykować. Ja nawet ludziom w salonie TP nie wierze jak tam jestem i zawsze przed podpisaniem nowej umowy dzwonie Na infolinie sprawdzam w necie dopytuje w salonie i często wychodzą jakieś nieścisłości.

A i znam takiego co wysalał parę setek, podobnie wyłudzającej :smiley: grupie heheh

PS: jak to z allegro to zgłoś to władzom allegro niech się tym zajmą !!

Jeżeli przelew realizowany z konta na konto to Bank ma to “w trąbie” w jakiej intencji zostały przelane pieniądze.

Nie spotkałem się z sytuacją, że banki pośredniczyły w formalizowaniu zakupów internetowych.

Przykład: Dostajesz emaila z np: Allegro z którego wynika ,że dostaniesz kasę ze sprzedaży po warunkiem potwierdzenia

wysłania przedmiotu kupującemu. Buahahah! Śmiech na sali.

A podaj temu jego bankowi jakiś tam numer przesyłki,po prostu wymyśl coś. Jak pieniądze będą na twym koncie to wtedy szybciutko biegnij wysłać to co kupił. Ja sądzę, że obojętnie co mu prześlesz,czy prawdziwy nr przesyłki czy też jakiś zmyślony to i tak kasy nie zobaczysz.

A gdyby bank zajmował się takimi sprawami to ilu by tam musiało pracować ludzi?

Powiem tak: ŚCIEMA! !!

Też tak sądziłem, że to jakieś wyłudzenie jest. Cedar skąd wiedziałeś, że z Nigerii? Żebyś wiedział typo piszę do mnie, że prezent dla syna coś taki wątek też był, ale to nie tylko bo ta sama osoba pisze tylko z rożnych maili do mnie miałem kilka takich propozycji, też się zdziwiłem, że bank pośredniczy w transakcjach między kupującym a sprzedającym, ludzie to jednak mają tupet. A za przedmiot który jest wart 500zł oferował mi 750 ale żeby złotych- chciał zapłacić w EURO :lol: :lol: :lol: , to mnie tym bardziej zdziwiło i zastanowiło. Niestety ten cholerny realista, pesymista, który siedzi we mnie, kazał mi to uznać, nie jako okazje tylko jakiś przekręt, nie ma to jak zdrowy rozsądek jednak, nic od nikogo za darmo się nie dostanie, trzeba pracować aby coś mieć. zgodzicie się ze mną?

tak poza tematem to jakaś dziewczyna do mnie napisała, też z Afryki, kontynuacja niżej:

kiedyś do mnie też jakaś dziewczyna napisała z kraju Afrykańskiego, że chce studiować z Europie jej ojciec jest bogaty ma 5mln dolarów na koncie i ma jakieś tam pole naftowe i mam jej jakoś pomóc, podać numer konta i mam jej pomóc w za klimatyzowaniu się w Europie. W jej kraju jest wojna i nie może żyć dłużej tutaj. Ciężko tutaj mi się było doszukać podstępu.

a na czym polega ten przekręt nigeryjski, czytałem coś o tym kiedyś, ale może ktoś na świeżo rzucić, poruszyć temat?

PS: screen’y maili jakie do mnie wysyłał:

http://www.bankfotek.pl/view/669708

http://www.bankfotek.pl/view/669711

pinio150 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978