Przełączanie kart graficznych w laptopie

Witam jestem posiadaczem laptopa HP Pavilion g6 2070-sw. Posiada on dwie karty graficzne: Intel HD Graphics 4000 i Radeon HD 7670M. Chciałbym żeby laptop korzystał cały czas z radeona. Czy można tak zrobić?

Jasne, w ustawieniach karty, robiłem to parę dni temu i nie pamiętam dokładnie. Klikasz ikonkę gry PPM najeżdżasz na wybór karty i tam na dole powinieneś mieć ustawienia czy coś w ten deseń, otworzy Ci panel NVIDI, klikasz zakładkę ogólne i tam wybierasz radeona.

O to mi chodzi ze w ustawieniach karty graficznej moge tylko przypisywac procesor graficzny do wybranych programow a ja chce zeby caly czas laptop korzystal z jednej karty czyli radeona

Na pewno masz program od HP do zarządzania zasilaniem, sprawdź czy tam możesz ustawić na sztywno używanie danej karty lub będziesz musiał ustawić w tym programie wysoka wydajność.

Po lewej powinna być zakładka ogólne w której definiujesz domyślną kartę na której będzie wszystko odpalane

Ustawiłem w programie do zarzadzania zasilaniem na wysoka wydajnosc. Co mam jeszcze zrobic?

Z doświadczenia - zainstaluj sterowniki bez CCC (tylko pliki .inf) i odpalaj laptopa na ładowarce :slight_smile: