Przełączenie radiówki z starego komputera na nowy

Hjeka! Dostałm ostatnio od rodziców nowy kompuer i chcę na nim podłączyć internet radiowy z starego komputera(mam antenę na zewnątrz + kabel i zasialcz przy starym kompie).

Nom tylko nie wiem jak mam to zrobić (No bo jakoś nie mam chęci żeby znowu rodziców naciągać na 122zł żeby mi przyjechali przełączyć) zeby wszystko dobrze działało.

Pzdr i jak ktoś ma zamiar coś głupiego pisać to proszę by się nie udzielał. :smiley:

napewno masz router a jeżeli nowy komputer ma modem wifi możesz poprostu podłączyć w ustawieniach musisz tylko znać hasło sieci. Jeżeli nie ma to musisz kablem. Czyli bierzesz taki sam kabel który masz w starym kompie to taki z małą plastikową najczęściej przezroczystą z diodami wtyczką i podłączasz do nowego kompa i do routera.

Jaki znowu router!? Przecież wyraźnie napisał ( NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ! ).

Do kolegi powyżej. wyciągnij kartę radiową ze starego kompa włóż do nowego i przepisz wszystkie ustawienia z właściwości starej karty.

Poza tym nazwa nowego komputera i nazwa użytkownika musi być taka sama jak starego ( ze względu na rożne rodzaje zabezpieczeń stosownych przez kablówkę )

a przy starym kompie pewnie masz ap-eka ( ze względu że są dużo tańsze niż routery ). Pewnie masz air live.

Przepraszam, a do czego masz zasilacz podłączony?

Zasilacz mam podłączony do listwy przeciw przepięciowej oraz do rozgałęzienia do kabla crossover. lol :?

Dodane 21.07.2010 (Śr) 18:28

sq6fw bardzo dziękuje zrobię jak napisałeś/aś. :slight_smile:

Nie zrozumieliśmy się chyba, chciałem zapytać co zasila ów zasilacz?

I znowu chyba się kłania PoE ^^

Zrób najlepiej z 3 fotki tego - bo tu będą pewnie takie kłótnie jak w pytaniu o transfer z neta przy necie 8Mbit i ostatecznie nie będziesz wiedział kogo słuchać.

Mi się wydaje, że masz to podłączone skrętka docelowo do kompa, obok anteny jest pudełko/urządzenie, które ma zasilanie przez skrętkę.

Podobny temat do tego

Prawdopodobnie będzie trzeba kupić TP-Link TL-WR543G i podmienić miejscami z komputerem(jak w tamtym temacie do którego dałem linka - moja wypowiedź).