Przelew pieniężny na konto

Hej, mam do was pytanie odnosnie przelewu pieniędzy na konto…

Wczoraj(środa) mój tata zrobił przelew na poczcie na moje konto bankowe. Z góry mowię , że miał okazję zrobić przelew na poczcie, do banku musiałby dojechać. I mam teraz do was pytanie: kiedy bedę miała te pieniądze na koncie? Bo teraz tych pieniędzy potrzebuję :frowning:

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi…

Najgorsze co mógł zrobić. Gdyby wpłacił to w banku, to dzisiaj pewnie byłyby na Twoim koncie. Przy wpłacie przez pocztę kiedyś czekałem prawie 2 tyg., ale z reguły mieszczą się w tygodniu.

Ale niektórzy mówią że takim przelewem idzie 2-3 dni… :frowning:

Listy też powinny dotrzeć w 2-3 dni. Niekiedy się ten termin sprawdza; bądź dobrej myśli. Niestety przed nami weekend…

A nie mógł tego zrobić w formie elektronicznej, przez internet? No chyba, że jest w banku, który tego nie oferuje, a oferują chyba wszystkie poza pocztowym… Ew. nie miał możliwości, ale ogólnie przelew pocztowy to najgorszy wybór w dzisiejszych czasach. W najlepszym przypadku jest to 48h, w najgorszym nie powinno przekroczyć tygodnia :smiley: Często są jeszcze małe oddziały, w których taki przelew można zrobić, kosztuje to tyle samo, co na poczcie, a idzie dużo szybciej (najczęściej na drugi dzień).

Poczta ma 14 dni na zrealizowanie przelewu tak więc możesz sobie na tą gotówkę poczekać.

Jeśli poczta - to bank pocztowy możesz sprawdzić tutaj: http://kiedykasa.pl/

Pozdrawiam

Piotrek

No wlasnie dokonał takiego przelewu w małym oddziale pocztowym. Powiedzial mi ,że w okienku kobieta powiedziała mu ,ze pieniadze bedą za 2 dni…

Ja wiem , że przelew pieniędzy przez pocztę to najgorszy scenariusz , ale niestety moj tata nie uzywa konta w internecie, wiec zrobił to na poczcie…

Eh, nie dopisałem, chodziło mi o mały oddział, ale bankowy a nie pocztowy :slight_smile: Ogólnie teraz to po ptakach i tak musisz czekać i tak. Na przyszłość - nie korzystaj z poczty do robienia czegokolwiek poza wysyłaniem listów i paczek, bo tylko do tego oni się nadają. Chociaż nie… Nawet i z tym mają czasem problemy.