Przelew z PKO inteligo do innego banku

25 sierpnia o 22 wysłałem kolesiowi kasę na konto, wczoraj 26 sierpnia o 21.43 odpowiedział ze jeszcze nie dostał, kręci coś czy naprawdę jeszcze mogły nie dojść?

Może źle wpisałeś cyferki jego konta.

generalnie spokojnie powinno zostać już zaksięgowane

A nie możesz spr. na stronie ipko czy na dobre konto wysłałeś?

Przelew poszedł z PKO dopiero 26, a odbiorca dostanie je dzisiaj, mało kiedy jak pieniądze są wysłane jednego dnia, to odbiorca w innym, banku ma pieniążki tego samego dnia.

Przelewy mają w dzień 3 eliksiry jak dobrze pamiętam 8 rano, 12 i 16. Po tych godzinach, pieniążki dopiero są wysłane kolejnego dnia. Nie wiem czy dokładnie tak jest w PKO akurat, ale na pewno podobnie.

Przelew powinien pójść przy najbliższej sesji elixir. Opóźnienie może wynikać z księgowań po stronie banku odbiorcy. To, że przelew “poszedł już” nie znaczy, że pieniądze są już na koncie wierzyciela (przykładem mogą być przelewy międzynardowe).

Do tego niektóe banki przebąkują że pieniądze księgują dopiero na drugi dzień PO dotarciu przelewu.

Z mojego doświadczenia Allegrowego wynika jednak że odpwoiedź “Jeszcze nie doszło” to standardowa odpowiedź sprzedającego (prawie tak samo częste jak słynne “U mnie działa”. Pamiętacie ten kawał? Przychodzi informatyk z help desku do lekarza i mówi że mu wątroba nawala a lekarz na to: Dziwne, u mnie działa)

Z kolei różne firmy czekają nie tyle na przelew ile na wklepanie przez panią Jadzię tego przelewu do jakiegoś systemu typu CRM. Jeżeli mają dużo pracy to info o tym pojawia się po tygodniu.

Mam konto w PKO i to jest normalne. O tej godzinie co podałeś to na pewno nie doszło tylko na drugi dzień dopiero tak gdzieś około południa. Taki bank.

dziękuję WAM za pomoc, pewnie dzisiaj dostał już (a raczej na pewno). w każdym razie na pewno wpisałem dobrze jego numer konta

http://www.money.pl/banki/elixir/