Przelew - zmiana waluty?


(Badzik Mistrz) #1

Witam

W jaki sposób przelewa się pieniądze z konta na konta, ale w odmiennych walutach ?

Dodam, że posiadam konto w pko.

Jeszcze jedno pytanie. Co się stanie jak przeleje powiedzmy 50zł na konto kogoś z zagranicy ? I w jaki sposób pojawią się one na tym drugim koncie ? Waluta odrazu się zmieni czy jak ?

Pozdrawiam


(Zbych ) #2

Jeżli oba banki mają stsosowne porozumienia to przelew nastąpi i zł zostaną przliczone na walute obowiązującą w danym kraju , jeżeli banki nie mają porozumienia 50zł "zniknie" poprostu wyparuje , wiem coś o tym bo wykonałem taką operacje tyle że odwrotnie wykonałem na próbe przelew z konta w holenderskim postbanku do polskiego pko , jak się potem okazało banki nie współpracują ze sobą i 10 euro wcięło , postbank tłumaczy że przelew nastąpił a pko że kasa nie dotarła i sprawe należy złożyć do rzeczników obu banków szkoda zachodu za 10 euro. Teraz mam konto w holenderskim ING i przelewy do PKO dochodzą bez problemu.


(andrzej928) #3

najlepiej wypłacić z jedengo pójśc do kantoru wymienić i wpłacić na drugie :slight_smile: tak bedzie moim zdaniem najlepiej :slight_smile:


(Zbych ) #4

No i próbowałeś tak kiedyś nie mając w polsce konta walutowego?? wysłanie np. euro w postacie "namacalnej" gotówki przez pko na konto zagraniczne to koszt 160zł opłaty manipulacyjnej od sumy 1cent do 350 euro , powyżej 350 jeszcze drożej to jeżeli chcesz dokonać wpłaty gotówki na czyjeś konto , jeżeli chcesz aby ta osoba otrzymała gotówke do ręki to opłata wynosi 200zł.