Przeniesienie całej partycji wraz z systemem z HDD na drugi dysk SSD

Witam, jakim programem (jeśli w ogóle to możliwe) mógłbym przenieść partycję na której mam trochę oprogramowania i co najważniejsze Windowsa, na dysk SSD? Chodzi o jak najmniej inwazyjną metodę, coś jak obraz dysku, tylko pytanie, czy z partycją tak się da? No i co jeśli wepnę dysk SSD do swojego kompa, będzie on miał literę jakąś tam. Następnie przeniosę na niego całą swoją partycję z Windowsem i aplikacjami, to czy nie będzie jakichś problemów z niewłaściwym oznaczeniem dysków? Temu HDD chyba zmieni się wtedy litera na jakąś dalszą od tego SSD. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Do takich celów najlepiej nadaje się Clonezilla na płytce i uruchomiony z niej komputer. Bez problemu przeniesiesz partycje systemowe.

AOMEI Partition Assistant, ma wbudowany kreator kopiowania hdd na ssd umieszczonym w adapterze usb jeśli problem dotyczy laptoapa lub jeśli stacjonarki podpiętym pod sata.

Lub Marcium Reflect - idealny do laptopa

Zgrywa obraz na dysk USB bez restartowania, a zapisuje obraz po wsadzeniu ssd do maszyny będąc uruchomiony z cd rom lub pena usb - poprzez winPE.

Kreator jest w programie. Kaszka z mleczkiem.

Sprawdzone :wink:

 

dobreprogramy.pl - hosting programów, nie przyszło do głowy samodzielnie nią ruszyć i poszukać?

Paragon Migrate OS to SSd

potrafi dokonać migracji systemu nawet na nośnik o mniejszej pojemności

http://www.paragon-software.pl/products/id,299

Z darmowego softu polecam również Easeus Todo Backup

Dzięki Panowie za pomoc :slight_smile: Nie byłem pewny czy taka operacja jest bezpieczna pod kątem utraty właśnie danych spowodowanych przeniesieniem partycji, stąd moje pytanie.