Przeniesienie częśći wolnego miejsca z dysku D i G na C

Witam. Muszę przydzielić więcej miejsca na partycję C, ponieważ aktualnie mam tylko 100GB,a do tego cały HDD mam podzielony aż na 4 partycje. C,D,E,G. Z czego nie jestem zadowolony,ale tak kiedyś mi zrobił znajomy i tak zostało. Aktualnie na wszystkich mam coś. Dysk mam 1TB,ale 100GB na C to stanowczo za mało. Znalazłem na necie filmiki z użyciem programu EASEUS Partition Master Home Edition, jednakże aktualna jego wersja chyba nie pozwala na zmianę miejsca. Dodam,że chcę dodać do partycji C miejsce w taki sposób,by z żadnego dysku nie stracić danych. Czy forumowicze mogliby pomóc? Pozdrawiam serdecznie.

Stracić, nic nie stracisz, ale musisz uszczuplić przede wszystkim partycję sąsiednią dla C, czyli pewnie partycję D. Co się da z zawartości D przenieś na E lub G, a o uzyskane miejsce rozszerz partycję C. Przy pomocy Easeus Partition Master można to spokojnie zrobić.

Ok rozumiem,ale za nic w świecie nie mam pojęcia jak to aktualnie zrobić przy użyciu programu. Wcześniej wystarczyło kliknąć PPM i Resize,a teraz czegoś takiego nie ma…

Poraj , Już Ci kiedyś pisałem, że Twoja zasada zmian rozmiaru partycji jest nie tyle błędna co zawiera całkowicie zbyteczne elementy.

Nie musi uszczuplać partycji leżącej obok partycji, którą chce powiększyć, Easeus Partitiom umożliwia dodanie wolnego miejsca z partycji, które nie leży obok partycji powiększanej. Zapoznaj się w końcu z możliwościami tego programu.

Fatumboba , Uruchom ten program: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i zrób zrzut ekranu, który pokaż nam na forum, zobaczymy jakie i jaki masz układ partycji.

Proszę bardzo i z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5989

Nieprzydzielone miejsce (za partycją G) masz niecałe 3 MB, nie ma sensu się nim teraz zajmować.

Na dole programu kliknij Prawym Przyciskiem Myszki (PPM) na partycję D, wybierz Resize/Move i w nowym oknie zmniejsz ją o tyle o ile chcesz powiększyć C.

Nieprzydzielone miejsce powstanie prawdopodobnie z prawej strony D (w zależności jak będziesz zmniejszał ale to nie ma znaczenia), więc “złap” za D i przesuń ją w prawo aby nieprzydzielone miejsce było obok C.

Następnie “złap” za prawą krawędź C i rozszerz ją o to nieprzydzielone miejsce (lub PPM na partycji C i Resize/Move)

Teraz kliknij na górnym pasku na Apply, potwierdź i zezwól na restart komputera.

Zmiana rozmiaru będzie trwała minimum kilkadziesiąt minut, w tym czasie pod żadnym pozorem nie włączaj komputera!

I tu jest problem,że nie mam opcji resize/move. Zaraz dam screena.

@EDIT

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5990

Jak zaznaczyłem nie mam tutaj opcji resize. Nie mam pojęcia czemu.

Też mnie to zaciekawiło już wcześniej bo na pierwszym zrzucie masz na górnym pasku mniej przycisków niż u mnie.

Jesteś na koncie z ograniczeniami?

Spróbuj uruchomić program przez PPM na jego ikonce i wybierz “Uruchom jako administrator”

Już próbowałem. Zastanawiam się czy może to wersja programu? Może mam jakąś Free lub coś? Ściągnąłem z tej samej strony,którą podesłałeś tylko może godzinkę wcześniej. Ahh i dodam,że na komputerze jest tylko jedno konto, administrator z pełnymi uprawnieniami.

Wersja darmowa nie ma ograniczenia w funkcjach, które chcesz używać, nie mam pojęcia, dlaczego tak u ciebie się zachowuje. Nie sprawdzę tego u siebie bo mam wersję komercyjną i nie będę instalował darmowej dla testu.

PS. Nie cytuj całych postów, to zbyteczne.

Może inne programy pozwalają na przeprowadzenie takich operacji? Bo naprawdę nie wiem co zrobić. Ah i w komentarzach przy ściąganiu tego programy można doczytać,że kilka osób też miało taki problem jednak nie otrzymali rozwiązania.

Już chyba wiem - wszystkie Twoje partycje są partycjami logicznymi i w tym jest Twój problem.

U Ciebie Type - Simple, u mnie Primary.

Problem rozwiązany,a partycję C udało się powiększyć. Dziękuję przede wszystkim Panu Porajowi,który pomógł rozwiązać problem dostępu do opcji Resize. Jeśli ktoś ponownie będzie mieć problem z dostępem do opcji Resize w programie proszę sprawdzić czy na dole w paskach z partycjami po lewej stronie nasz Dysk jest ustawiony jako Basic czy jako Dynamic. Jeśli jest Dynamic musimy zmienić go na Basic klikając na niego PPM>Change to basic. A potem u góry Apply i potwierdzić wszystko. Poczekać na restart komputer i aż wszystko się ładnie wykona. Później po włączeniu programu opcja Resize będzie dostępna. :slight_smile: Dziękuję jeszcze raz Porajowi za skuteczną i rzetelną pomoc. Oraz Panu Cedarowi za zainteresowanie temat i próbę pomocy :slight_smile: Pozdrawiam

@EDIT

Temat do zamknięcia

_____________________________________

Nie używamy kolorów zastrzeżonych dla administracji czy moderacji. Proszę o przejrzenie regulaminu, a szczególnie fragmentu o kolorach zastrzeżonych.