Przeniesienie dużego pliku z komputera na komputer

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale ten wydawał mi się najodpowiedniejszy. Otóż chciałbym przerzucić bajkę która ma niespełna 10GB z komputera na laptopa. Najłatwiejszym sposobem było by użycie pendriva ale niestety nie posiadam tak dużego. Słyszałem coś o jakimś udostępnionym folderze przez sieć ale 10GB to by pewnie było parę dni. Myślałem też o jakichś dużych płytach które można potem zmazywać ale niczego nie jestem pewien. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

kabel ethernet połączony do obydwu komputerów

i zainstalowany hamachi na obydwu

Poradniki o przesyłaniu plików

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … ez-hamachi

oraz

Możesz też spakować po prostu ten plik np. programem 7-Zip na mniejsze części (w zależności od tego, jak pojemy posiadasz pendrive, np. po 650 MB każda), przenieść po kolei na drugiego kompa (za pomocą pendrive, na który nagrasz po kolei każdą z tych podzielonych części), a później rozpakować z powrotem do jednego pliku. Wbrew pozorom, to bardzo prosta operacja

Jak podłączysz komputery krosem to nie musisz instalować hamachi.

Jak podłączysz komputery dowolną skrętką to też nie musisz instalować hamachi, chociaż windos xp i jego grupy robocze czy jak tam to się nazywa czasami sprawia problemy, ale jak korzystasz z nowszego systemu to wszystko działa od razu praktycznie bez żadnej konfiguracji.

Prędkość transferu przez sieć to około 100Mb/s = 12MB/s więc przesłanie 10GB pliku zajmie około 15 min.

Dziękuję za odpowiedzi. Zrobię tak jak napisał Aragorn77. Bardzo dobry zamysł nigdy bym na to nie wpadł. A spytam jeszcze czy utracę na jakości przy pakowaniu i rozpakowywaniu bo specjalnie skombinowałem bajeczkę w blu-ray.

Nie, po wypakowaniu będziesz miał te sam plik który pakowałeś (co do bita).

Jednak spakowanie +zapis*wielkość_pliku/pojemność_pena + odczyt*wielkość_pliku/pojemność_pena + rozpakowanie. Będzie trwało o wiele dłużej niż skopiowanie po lan (a pewnie lan masz, skoro 2 komputery net’a na raz posiadają).