Przeniesienie licencji OEM

(Antyspam424) #1

Witam,

Spotkała mnie bardzo przykra niespodzianka ;( . Przez źle działającą instalację uległ spaleniu mój komputer. Miałem zainstalowanego w nim Windowsa XP Home (OEM na starych zasadach, kupiony razem z myszką). Komputer po gwarancji. Czy mogę przenieść licencję na komputer o identycznych parametrach (trudno będzie złożyć taki sam złom) czy też innych, ale ze starą myszką? Czy przepada mi w tym wypadku licencja?

Pod jak numer mógłbym zadzwonić do polskiej centrali MS, aby wyjaśnić tą kwestię?

Dziękuję.

(Hashi) #2

Powiedzą ci, że "komputer nie jest produktem Microsoft..." (to znaczy nie dosłownie ale taka jest filozofia firmy, traktują właściciela komputera jak użytkownika, a jak przyjdzie co do czego to traktują go wtedy już jak właściciela...)

Zadzwoń ale od razu weż coś na uspokojenie.

A tak wracając do tematu, OEM jest przypisany do kompa na którym został pierwszy raz zainstalowany.

PS tel. 801308801

Złączono Posta : 01.05.2007 (Wto) 22:35

aha jeszcze jedna kwestia co do legalności Windows. Jeśli ktoś się boi policji to wystarczy, że masz 3 z czterech rzeczy np:

1. Orginalne pudełko, nośnik CD

2. Dowód zakupu,

3. Klucz,

4. Podrecznik obsługi

Martwe przepisy, bo wątpie żeby ktoś sprawdzał czy dany system był instalowany na innym kompie w przeszłości...no chyba że tak robią, nie wiem.

(pysiu) #3

drogi kolego możesz na innym zainstalować pod warunkiem że masz tę myszkę z którą zakupiłeś i to ona jest przypisana do tego systemu :slight_smile:

(Antyspam424) #4

jeszcze raz dziękuję :slight_smile:

Pozdrawiam.

(rolkass) #5

hmm? nieozumiem też mam windowsa kupionego z myszką bo było taniej chyba, niepamiętam. myszka gdzieś leży bo szrot był :smiley: i co? wrzystko legalnie. To jak zmienię kompa podczepię tą mysz i winda będzie legalna?? :shock:

(pysiu) #6

No pewno takie były warunki do spełnienia :slight_smile:

(rolkass) #7

no patrz nawet niewiedziałem :roll:

(Mesocco) #8

Pierwsze słyszę, jak kupiłeś OEM z myszką, to po pierwszej instalacji i aktywacji, system "przypisywał" się do komputera (MB + reszta Hardware) - myszka tylko była jednym z "dowodów" na legalność OEM'a. Poza tym, "aktywowanie" na innym kompie tego systemu nie jest możliwe ( zgodnie ze starą [myszka lub coś podobnego] i nową licencją [twój kopmputer-twoja instalacja] OEM ).

(pysiu) #9

Zanim kupiłem dobrze się dowiedziałem u żródła dwoniąc do nich :stuck_out_tongue:

(Mesocco) #10

Rozmowa z "nimi" nie stanowi o warunkach licencji Microsoftu OEM, które to wyjaśniały i wyjaśniają, a jedynie "Umowa licencyjna OEM". A tam, czarno na białym - nie można przenosić systemu na inny komp. Tak jest z OEM, BOX oczywiście można przenosić ile się chce, byleby w danym momencie był zainstalowany tylko na jednej maszynie.

(pysiu) #11

Przenosić pod warunkiem ze masz element ten z którym zakupiłeś system

tak wiec zarejestrowany jest z klawiaturą i tak jet komp nowy i stara klawiatura :wink:

(rolkass) #12

(Mesocco) #13

B Z D U R A !!

(pysiu) #14

Widze ze mało wiesz zakupując produkt możesz go zerejstrować a to ze kupiłem OEM z klawiaturą musiałem wysłać fax z potwierdzeniem i mam tak zwaną karte rejstracyjna klienta Microsoftu gdzie mam zarejstrowany ten produkt oraz nadany numewr klienta dokumenty otrzymałem rejstracyjne poczta POSKĄ :stuck_out_tongue:

(squeet) #15
  1. Proszę jednak nie spieszyć się, jak piszesz posta, bo nic nie idzie z niego zrozumieć.

2. Proszę poczytać Regulamin:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Posta kasuję.

(Mesocco) #16

Jednak się nie rozumiemy. Wspomniałem o aktywacji, gdyż ona jest OBOWIĄZKOWA i ona przypisuje się do sprzętu. Rejestrację możesz sobie robić, jak chcesz - twoja sprawa. Ale na podstawie rejestracji nic nowego nie wnosisz do sprawy z licencjonowaniem OEM - po prostu widniejesz w bazie MS jako konkretny użytkownik. Licencjonowanie jest takie, jak opisałem wcześniej - takie zasady są ustalone w MS, można się z nimi nie zgadzać (np. w Niemczech był taki przypadek, że gościu zaskarżył te zasady i wygrał [miał chyba dużo kasy] i odtąd w Niemczech licencja MS OEM nie jest przypisana do komputera i można ją przenosić). U nas w Polsce obowiązują (jak na razie) zasady OEM ustaone przez MS i to jest prawo.