Przeniesienie partycji systemowej z SSD na HDD

Obecnie mam SSD 60 GB, oraz HDD 2 TB. SSD będzie zabrany i zostanie sam HDD 2 TB.

Chciałbym przenieść system z SSD (całą partycję, która waży 33 GB) na pierwszą (z trzech) na moim HDD. Na owych trzech partycjach są różne dane.

Chciałbym podzielić te 3 partycje trochę inaczej i tu jakim programem najlepiej? I jak przerzucić tą partycję z SSD? Lepiej na pustą, czy z danymi też może być?

Jak to ugryźć by się powiodło?

P.S.

System na tym SSD to Win7x64.

HDD działa jako dysk dynamiczny, typowy magazyn danych :slight_smile:

Przeniesiesz programem www.easeus.com/disk-copy/‎ cały dysk na inny dysk :slight_smile:

HDD najlepiej podzielić na system (100gb) dane (reszta) :stuck_out_tongue: Ja zawsze tak robię.

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard)

Za pomocą tego programu (zrobiłem boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard, potrzebny jest Windows AIK).

Z tego co sprawdziłem wersja Free udostępnia te funkcje.

@Locked1986

No wszystko, ok tylko program ostrzega, że dane na dysku docelowym będą overwritten, czyli rozumiem, że zastąpione, a zgromadzone GB multimediów pewnie trafi szlag.

@falcon89

Jest komunikat, że program nie obsługuje dysków dynamicznych i mam albo rozszerzyć wersję, albo skonwertować w Dynamic Disc Converter. A w owym programie są dwie metody konwersji, i żadna mi nie działa, moze też przez to że to wersja ograniczona.