Przeniesienie systemu na inny dysk


(Andriusza1) #1

Witam. Jak w temacie. Chodzi o to, że zamierzam w jakimś tam czasie zakupic nowy dysk twardy i chciałem się dowiedzieć, jak przenieść całą strukture, cały system na nowy dysk? A może nie warto, może lepiej postawić od nowa? Bo w sumie, jakby miało mi to zająć z 8h i jeszcze pójdzie coś nie tak, to wiadomo że lepiej postawić od nowa i go skonfigurować. Właśnie dlatego moje pytanie, bo nigdy tego nie robiłem i nie wiem, czy warto to robić, a jak tak to chciałem wiedzieć jak?

Umieściłem ten wątek tutaj, bo ma to dotyczyć tego właśnie systemu. Za wszelkie uwagi z góry dziękuje, bo na bank, są tu mądrzejsi ode mnie w tych sprawach :stuck_out_tongue:


(Dritone) #2

Można, sięgając np. po narzędzia typu Norton Ghost.


(Remix) #3

Hej!

Moim zdaniem lepiej postawić od nowa, przy okazji sobie "odświeżysz" system :slight_smile:

Można się bawić w obrazy partycji, ale z drugiej strony wszystko i tak można odtworzyć (ustawienia, pliki itp.)


(Rockman9) #4

Witam,

Zdecydowanie uzylbym w tym celu programu "HD Clone" http://www.miray.de/products/sat.hdclone.html#free. Kilka lat temu przenioslem szybko i bez klopotow system z mniejszego dysku na wiekszy. Jesli szkoda Ci czasu na stawianie wszystkiego od nowa, to wyprobuj ten program. Nie wiem tylko jak kopiuje ten soft dyski z kilkoma partycjami (w moim wypadku kopiowalem dysk z jedna partycja). Poczytaj instrukcje, odpal program i zobacz jakie beda opcje...

Pozdrawiam,

Masakrator