Przeniesienie systemu na nowy komputer

Witam serdecznie

Piszę do Was w dość ciekawej sprawie. A mianowicie aktualnie pracuję na moim komputerze od około 4 lat (bez żadnej reinstalacji systemu) i przyszła pora na zakup nowego komputera. Chciałbym się teraz Was zapytać o kilka istotnych dla mnie rzeczy:

  1. Na starym komputerze mam skonfigurowany system do moich wszelkich potrzeb etc. Przeglądarki, hasła, konta e-mail, programy, profile itd. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość, że dysk ze starego komputera podłączę do nowego, doinstaluję systemowi sterowniki i system będzie normalnie chodził?

  2. Jeżeli pierwsza opcja odpada to czy jest jakiś program, który przygotuje dla mnie listę zainstalowanych programów w komputerze, ewentualnie wykonach ich kopię zapasową w celu wdrożenia jej na nowym dysku?

  3. Mam skonfigurowanego Outlook Express. Czy istnieje możliwość wykonania kopii profilu i przeniesienia go na nowy komputer?

Skorzystaj z programu Łatwy transfer w systemie Windows. Posłuż się artykułem Windows 7 - opis instalacji strona 21, tylko zastosuj płytę Windows XP. Z resztą sobie poradzisz.

Link —> http://www.odw-mor.yoyo.pl/index.php?op … &Itemid=63

Wprawdzie artykuł tyczy się czego innego, ale cię przynajmniej naprowadzi.

  1. Dysk możesz spokojnie przenieść. System wykryje nowy sprzęt,a sprzęt (Bios) nowy dysk.

Po pierwsze to odpowiedz sobie na pytanie na jakiej licencji masz OS na starym kompie, jeżeli to OEM to w myśl eula nie masz prawa zainstalować go na nowym kompie.

Z tym byłbym ostrożny. Jak samo zrobiłem jak zmieniałem kompa i po podłączeniu dysku i uruchomieniu kompa wywaliło i w przepięknym stylu ekran śmierci i tyle.

Jeśli zostanie przy starym dysku będzie ok. Windows napisze, że jest piracki, ale wystarczy aktywacja telefoniczna.

Bzdury pleciesz, co z tego że aktywuje go telefonicznie jak będzie nielegalny :stuck_out_tongue:

Nie ma się o co póki co panowie kłócić. Najpierw niech nam autor postu powie czy ma wersje OEM czy BOX.

Czytałem na centrumxp o programie łatwy transfer i wiem, że może on mi bardzo pomóc.

A co do systemu to zakupiłem sam osobiście wersję OEM bez komputera. Zainstalowałem go na dysku i już. A więc jak będę miał nowy komputer to nie mogę po prostu przerzucić dysku i zainstalować na nowym PC ten system skoro stary komputer idzie do kubła?

W myśl licencji OEM nie.

System OEM jest przypisywany do komputera na którym został zainstalowany (głównie do MOBO).

Tak działa BOX, a nie OEM. OEM - musisz kupić nowy system (kupisz sobie Windows 7 i na nowym komputerze będziesz mieć nowy system :slight_smile: ).

Hmm…a skąd MS będzie wiedział, że zainstalowałem go na innym komputerze? Przecież nie widział czy naklejałem naklejkę na starym czy na nowym PC. Czy może podczas rejestracji pobrał jakieś dane z mojego dysku?

Pobrał dane płyty głównej przy I akrywacji.

Nawet jak by nie wiedział, to i tak będzie to nielegalne :stuck_out_tongue:

Hmm. ale np. gdy wymienisz samą płytę główną to jest legalne, i jeśli aktywują Ci telefonicznie, to robi się automatycznie legalne. Najlepiej telefon do Microsoft.

A kto ci tak powiedział ?

Jak np spali ci się MOBO na gwarancji i dostajesz nową płytę od gwaranta, to będzie to legalne, ale jak zmieniasz MOBO z powodu własnego “widzi mi się” to już nie.

A nie jest czasem tak że system OEM jest przypisany do komputera?

Gdyby tak było, to po zmianie płyty głównej wystarczyłoby zadzwonić do Microsoftu i skorzystać z aktywacji telefonicznej.

A co rozumiesz pod pojęciem komputera ??

Ten kawał złomu z blach co stoi pod biurkiem ??

Wszystkie podzespoły znajdujące się wewnątrz obudowy (łącznie z nią samą).

Ale głównym komponentem jest MOBO, i zmiana jej przekracza dopuszczalny procent zmian w konfiguracji sprzętowej.