Przeniosłem pliki na C i część nie skasowła się przy przenos

Na dysku D miałem ok. 300 MB wolnego miejsca. Miałem programy które zajmowały 2,17 GB przeniosłem je na partycje C (windowsem nie T comanderem). Poprawnie skopiował pliki na partycje C lecz część nie skasował z D po skopiowaniu na C. Teraz zamiast ok 2,47 miejsca wolnego na D mam tylko 1,26 GB :evil: Dlaczego tak jest jak skasować te pliki. Następnie wziąłem oczyszczanie dysku D

W plikach do usunięcia znalazł mi opcje: “kompresuj stare piki 569 MB” “kosz 0 MB” “pliki katalogu dla indeksowania katalogu 0 MB” i uwaga tu nie pamiętam dokładnie ale coś z plikimami CHKDSK czy coś w tym stylu i miały one ponad 1 GB. Kliknąłem ok czy czy coś ale znowu mu coś nie poszło :evil: i nie usunął tych plików. Po ponownej próbie oczyszczenia dysku wyświetliły się tylko te 3 opcje natomiast z plkikami CHKDSK już nie a ja nadal mam tylko 1,26 GB

Błagam was pomóżcie nie mam zamiaru formatować dysku

Z góry dziękuje

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 1:03

Dobra już znalazłem sposób. Opcje folderów - widok - ukryj chronione pliki systemu odznaczone. Folder “Recycler” który zajmował 3 GB :o (windows jest poj**any) usunięty :smiley:

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 1:07

Aha to jednak nic nie dało folder recycler jest pusty a ja nadal mam tylko 1,26 GB miejsca na dysku :frowning: zaraz strace cierpliwość

Dodatkowo zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery w opcjach folderów > widok i przeczyść tempy.

start > uruchom > %temp%

A tak najprościej to z windy zrób oczyszczanie dysków, potem doczyść tempy - %temp% oraz c:\windows\temp, chyba że masz inaczej ustawione. Jeśli Ci komp dobrze działa to wyłącz przywracanie systemu, a po restarcie ewentualnie włącz i zrób punt przywracania . Z c:\windows można próbować wyciąć foldery po aktualizacjach windy.:mrgreen:

eee ludzie chyba sami nie wiecie co gadacie. Ja mam ten problem z partycją D a na C mam windowsa i tam jest wszystko ok. Poza tym na D nie ma żadnych folderów temp. Są tylko “System Volume Information” i “RECYCLER” który wcześniej zajmował 3 GB usunąłem jego zawartość (nie wiem czy dobrze zrobiłem) i nadal mam tyle miejsca ile miałem a folder RECYCLER jest pusty :o

PPM na kosz >> Właściwości >> ustaw max. rozmiar kosza np. 2% >> zastosuj >> OK

:slight_smile:

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratkę przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information.

Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

Wchodzimy do katalogu _restore{…} są punkty odzyskiwania systemu. Możemy skasować od kilkudziesięciu do kilku gigabajtów danych zgromadzonych w katalogach o nazwie RP[liczba].

UWAGA! Nie należy kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

:smiley:

Mała poprawka :folder System Volume Information jest na każdej partycji. Zrób tak jak radził Leon$ tylko nie kasuj ręcznie a wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach lub tylko tym jednym D. Ppm na mój komputer>>właściwości>>przywracanie systemu. Ten folder System Volume… domyślnie jest ustawiony tak , że nawet administrator nie ma do niego dostępu i wyświetla się pojemność 0 bajtów , a faktycznie tam może być nawet kilka GB zależnie od poj. dysku.

właściwości ale gdzie to mam kliknąć we właściwościach folderu nie ma żadnych opcji zabezpieczenia w opcjach folderów też nie.

PPM na System Volume Information

:slight_smile:

Nie mam czegoś takiego

Do System Volume Information na dysku C moge wejść i tam są foldery pliki które zajmują koło 150 MB natomiast na System Volume Information na dysku D nie moge. Pisze mi

"d:\System Volume Information nie jest dostępny

odmowa dostępu " i pokazuje mi że ten folder jest pusty

Wyłączyłem przywracanie systemu na D i nic to samo

jacker czy ty umiesz czytać??

Klikasz Zastosuj >> OK

I w czym masz problem,już prościej nie mogłem.

:smiley:

To wyżej opisane dotyczy xp prof, a jeżeli masz home to zrób to samo w trybie awaryjnym.

leon nie rób ze mnie tępaka.

Mam xp profesional ale dopiero w trybie awaryjnym pojawiła mi sie zakładka zabezpieczenia. Zrobiłem tak jak leon napisał i zadziałało dostałem się do folderu D:\System Volume Information

odziwo było tam 5176 plików w 219 folderach :o o łącznym rozmiarze

5 GB :o Jeszcze nie usunąłem plików z tego folderu bo właśnie nie wiem bo mam tam aż 24 folderów _restore a w nim przeważająca część to pliki “change.log.1” ktoś napisał żeby nie usuwać plików log i cfg a czy pliki *log.1 moge usunąć bo jest ich strasznie dużo ? dużo jest podświetlonych na niebiesko.

Teraz jak masz przyznane prawa do tego folderu wyłącz przywracanie systemu. Pliki powinne zniknąć.

wyłączyłem przywracanie na obu dyskach. Z dysku C wszystkie plki z system volume … zniknęły a z D wszystko jast tak jak było. ale się tyle z tym nie będe cackał plki *log1 mają 1 kb usunąłem wszystkie które miały powyżej 10 kb i takim sposobem z 1 GB zrobiło mi się 6 GB wolnego miejsca. Pewnie były to jakieś stare pliki które już nie były potrzebne np instalke encyklopedi z przed dwóch lat :shock: i w ogóle co tam nie było w tych plikach

Oj dziękować dziękować :!: radze wszystkim zrobić przegląd tego folderu napewno znajdują się tam stare niepotrzebne pliki o wielkich rozmiarach.