Przenosiny folderu

Wiem, że swego czasu mój problem częściowo był na forum poruszany, ale nie mogłem się do niego dokopać.

Muszę zrobić format C i w związku z tym proszę o poradę, lub wskazanie linka.

Mam XP ProSP2. Po wytężonym główkowaniu przeniosłem folder Documents &Settings na partycję D, bo tego chcialem, w związku z tym wszystkie ustawienia mam na tym dysku, a system jest na C.

Wiem, ze jeśli zainstaluje od nowa system to bebe mial problem z usunieciem poprzednich ustawień z dysku D, bo każda próba skasowania starego folderu Doc.&Sett. skończy się komunikaktem, ze nie można go usnąć, bo jest aktualnie używany. Nie wiem, czy wczesniejsze usunięcie wpisow z rejestru rozwiaze ten problem.

Jak będę miał stare i nowe ustawienia to boję się ich powiązania, tak jak miałem kiedyś, z tym, że wtedy oba były na tym samym dysku.

I jak przenieść w/w folder z powrotem na dysk D, po ponownej instalacji, bo robiłem to dość dawno i nie za bardzo pamiętam.

Dzięki za pomoc.

Mam nadzieje że chodzi ci o przeniesienie katalogu Documents &Settings

jezeli tak to TUTAJ w drugim punkcie masz opisane jak to zrobić.

Aby poprawnie zainstalować “czysty system” musisz odpalić kompa z dyskietki lub płyty startowej Win98, a potem:

  1. Sformatować c: /u

  2. Usunąć ręcznie (np przy użyciu Volkov Commander lub z linii poleceń) System Volume Information ze wszystkich partycji dysku - koniecznie.

  3. Użyć polecenia “fdisk /mbr” - koniecznie.

  4. Dopiero odpalić kompa z płyty XP i zainstalować

:slight_smile:

Nigdy wcześniej nie bawiłem się w coś takiego z XP.

(Wcześniej, męcząc się pod Win98, czy nieco lepszym WinMe, tak.)

Zawsze odpalałem płytkę instalacyjną, F8 i robiłem, co trzeba.

Przy NTFS dyskietka spod Win98/Me nie zadziała, a konwersja pod XP z NTFS na FAT32 jest niemożliwa bez zewnętrzengo programu.

Poproszę o bardziej łopatologiczne wytłumaczenie odnośnie skasowania S.V.I.

To już rozumiem.

To wie ktoś jak te foldery System Volume Information skasować z linii poleceń zanim zainstaluje na nowo XP?

Czy koniecznie muszę mieć jakiś dodatkowy progam, nie można tego zrobić po odpaleniu płytki XP i wciśnięciu F8 itd.?