Przenosiny systemu XP

(Filifera) #1

Mam gorącą prośbę o pomoc i poradę .Muszę koniecznie zamienić dyski z systemami w moim komputerze tzn. do tej pory system xp chodził na partycji 8 GB na dysku MAXTOR- 40 GB. Teraz muszę przenieść system na całkowicie nowy dysk twardy 80 GB na partycję ok. 15 Gb innego producenta,a Maxtora sformatować . Czy jest to możliwe odtwarzając system z kopii gost pamiętając , że wgrywam na inną partycję.( inna wielkoś partycji - inny dysk ).Czy jest to w ogóle wykonalne... Jeżeli tak poradżcie jak to zrobić - błagam, chodzi o czas....jeżeli tak to jak wgrywając system na nowy dysk wykasować ten ze starego dysku abym nie miał dwóch na raz i nie uruchomił się manager wyboru systemów w PC.

(Damian) #2

No właśnie sposobu z Ghostem nie polecam...Sam kiedyś dla próby coś takiego zrobiłem i co prawda obraz został przyjęty,lecz miałem problemy z systemem i ostatecznie musiałem robić instalke na nowo. Ja proponowałbym Ci zrobić tak: zrób sobie dla bezpieczeństwa obraz partycji którą chcesz przenieść,żeby w razie czego ją przywrócić,daj ją w bezpiecznie miejsce i sprubój zrobić to co chciałeś za pomocą programu MaxBlast (utworzysz nim dyskietke startową z polskim interfejsem więc nie powinieneś mieć problemu). On ma opcje kopiowania danej partycji. Nic nie gwarantuje ponieważ sam tego jeszcze nie robiłem.

(pysiu) #3

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=16 moze ci to pomoże