Przenosiny - wystarczy skopiować?

Nie jestem jeszcze pełnoletni, więc jak na razie jako wyższa władze mam rodziców, którzy zdecydowali sprzedać satry komputer i mnie i rodzeństwu oddać inny. Jako że jestem najbardziej świadomym użytkownikiem komputera, mam pytanie: władza wyższa mówi: ‘przyjdzie pan od komputera i po prostu skopiuje dysk twarady na drugi komputer’. Nie wiem czy to wystarczy, przecieć te wpisy w rejestrze i inne… Mam troche programów i ustawień, których nie chciałbym stracić. A więc?

“Pan od komputerów” przyjdzie i skopiuje tylko pliki dokumentów, a cały system i programy będą wymagały ponownej instalacji, więc większość Twoich ustawień przepadanie.

witam

jak nowy komp to musi być też pewnie nowy system jeżeli na tym starym masz wersję oem

dane będzie można skopiować bez problemu, a ustawienia niektórym programów itp można wyeksportować do pliku i później do instalce programu je zaimportować

Jeżeli posiadasz na starym komputerze aplikacje niewymagające instalacji, to można je bez problemu przenieść na inny dysk poprzez zwyczajne kopiowanie. Programy instalowane nawet gdyby po takiej przeprowadzce działały, to i tak zalecałbym na nowo je zainstalować. Co do spersonalizowanych ustawień, w XP jest coś takiego jak Kreator transferu plików i ustawień.

Jest jeszcze taka możliwość, że ten informatyk (czy ktoś tam) przeniesie obraz dysku na nowy komputer.

Z jakiego systemu operacyjnego na jaki ma być przeprowadzka?

Z xp home na taki sam. A czy można skopiować zakładki z przeglądarki(opera)? Chyba musze przeżyć reinstalke wszytkich programów… :frowning:

A, i czy nie można by skopiować z jakichś ustawień programów, np AQQ?

Moim zdaniem wszystkie programy powinieneś przeinstalować, sam system zresztą też powinien być zainstalowany na nowo z uprzednim formatowaniem partycji systemowej. Gdybyś przenosił wszystko na dokładnie taki sam komputer, to mozna by zrobić obraz dysku itd. ale nowy komputer to nowe sterowniki i nowe ustawienia. Zarezerwuj sobie jeden dzień i postaw system i wszystkie aplikacje na nowo. Taka jest moja sugestia…

wbrew temu, co napisali poprzednicy jest to możliwe -problemem nie są sterowniki(bo przecież przed przeniesieniem można je odinstalować), tylko sprzęt - identyfikatory sprzętu itd nie będą zgadzać się ze starym systemem, dlatego należy przeprowadzić ten proces w dwu etapach - najpierw trzeba podpiąć dysk z nowego komputera do starego i sklonować na nowy dysk stary system np. programem hdclone, następnie podpinamy sklonowany system do nowego komputera i przeprowadzamy z płytki naprawę systemu - w trakcie tego procesu instalator zmieni niewłaściwe informacje o sprzęcie na właściwe, a nasze pliki osobiste(moje dokumenty itd, ale również program files) i ustawienia powinny pozostać nietknięte; możliwe również że trzeba będzie dokonać

aktywacji (ale i na to podobno? jest sposób); w ostateczności możemy nawet dokonać reinstalacji z opcją pozostaw moje pliki nienaruszone i jedyne co stracimy to ustawienia

ponadto na starym dysku mamy przecież wszystkie nasze pliki i nawet jeśli nie da się? go bezpośrednio? podpiąć jako dysk nieaktywny(niesystemowy) bez formatu, to istnieje dużo narzędzi, w tym

darmowe, do kopiowania plików w takich sytuacjach