Przenośny dysk SEAGATE - niepokazuje zawartosci po upadku

Mam problem ze swoim dyskiem przenośnym.

Wczoraj przenosząc lapropa pociagnąłem dysk kabel wraz z dyskiem przez co dysk niefortunnie spadl na podłoge (ok 20 cm) i nagle przestał działać. Komputer wykrywa go lecz podaje jako niesformatowany dzsk. Przepiołem dysk do innej kieszenie i jest to samo. Jak ożna odzyskac dane na ty dysku i co mogło się sknocic w nim. MOże ktoś poleci jakąś dobrą firmę z okolic KRAKOWA

Spróbuj go podłączyć pod linuksem. Może on poradzi sobie z odczytaniem zawartości dysku.

dinopd

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Spróbuj Reccuva albo jakiś inny program do odzysku danych. Nastepnym razem doradzam zakup dysku WD lub Hitachi. Są najmniej awaryjne. Pozdrawiam

Sprawdzałem przy pomocy RECUVA ale nic to nie dało. Próbowałem też programem REDO Backup & Recovery ale ten program pokazuje dysk na liście ale niemoże się do niego dostać. Wyczytałem w sieci że można podmienić płytke z jakiegoś innego dysku tego samego typu i w ten sposób odzyskać dane. Czy otwarcie dysku może spowodować uszkodzenie go? Czy ktoś zna koszty odzysku danych?

 

A tam… dawno i nikt tego już nie robi.

 

 

Kupa kasy, szukaj firm, które się tym zajmują i pytaj.

 

Ale wyjmij dysk z kieszeni i podłącz do stacjonarki i dopiero teraz kombinuj.

wciaż podłączam przez kabel.

 

Sposób na płytkę wyczytałem w sieci na stronie CHIP’a

 

Program REDO pokazał mi na liście ten dysk ale jak podałem mu odzysk danych podał mi że brak dostępu do dysku.

Czyli próbować poprzez podłaczenie dysku do kompa stacjonarnego?

Podłącz go bezpośrednio do kompa.

<off-topic mode on> Tia… mam u siebie Hitachi 1TB uśmiercony właśnie upadkiem :twisted: Żaden dysk nie przetrwa upadku ze zbyt dużej wysokości. <off-topic mode off>

Zastanawiam się czy nie sformatować tego dysku jeżeli windows podaje że jest niesformatowany. Może po sformatowaniu bedą go widziały programy do odzysku danych.

Hej,

Najprawdopodobniej w takim stanie system nie będzie potrafił sformatować dysku; pojawi się komunikat o błędzie w czasie formatowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dysk stracił format danych. Już to opisywałem jak to zrobić za friko i odzyskać wszystko więc trzeba tylko poszukać. 

Wszystkie wypowiedzi wyżej to bzdury i starta czasu na czytanie. Rozwiązanie jest proste…

Witam.

 

Próbowałem znaleść jakiekolwiek informacje na temat odzysku danych opisywane przez Ciebie lecz bez powodzenia. Może podpowiedział byś jak to zrobić lub podes linka to pryecyztam. Bardzo mi zależy na tych danych. Z góry dziekuje.

  1. uruchomić instalke windows xp

Oty- w koszu. Panów z “gorącymi głowami” przestrzegam, już ostatni raz, kolejne Ot’y i wycieczki osobiste skończą się kolejką moderacyjną. Macie problem-> rozwiążcie go na PW a nie w temacie.

Rozumiem potrzebę wytknięcia błędnej porady, można to jednak zrobić w sposób kulturalny i merytoryczny, bez zbędnych “KRZYKÓW” i wyzwisk.

Wykorzystując bootowalną płytkę WIN XP próbowałem wykonać komendę R (napraw) ale podało mi że nie może wykonać tej czynności i zamknąć trzeba instalację. Jak wykonać dalsze czynności czyli FIXMBR i CHKDSK. W jakim momencie i kiedy to można wykonać

dinopd , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje ostatnie posty. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Polecenia, o których piszesz możesz wykonać zaraz po uruchomieniu konsoli odzyskiwania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem uruchomić konsolę z wierszem poleceń (F8) i udało się lecz nie udało mi się uruchomić komendy FIXMBR.

 

Uruchomiła się tylko komenda CHKDSK z procesami /F ale nie dokońcyzł naprawiania dysku.

 

Tak samo CHKDSK /R nie dokończyło naprawy plików. Jak uruchomić komendę FIXMBR.

 

Płytka startowa WIN XP i komenda R nienaprawia dysku.

 

Dysk podłączyłem bezpośrednio do płyty głownej. Wciąż jest wykrywany i wciaż podaje komendę sformatuj dysk.

Hej,

Skoro dysk jest widoczny w systemie, to czy masz możliwość pokazania screenu z parametrami S.M.A.R.T?

Pozdrawiam,

Dimatheus