Przenosny dysk twardy

witam

kupiłam przenosny dysk twardy i chcialabym m.in. ogldac z niego filmi na dvd. podono trzeba go sformatowac zeby dvd go czytało. czy mozna prosic o informacje jak to zrobic i jakim programem.

bede wdzieczna za informacje

A te DvD będzie widziało ten dysk jeżeli ten dysk będzie w systemie NTFS ?

no wlasnie jest w tym systemie i go nie widzi. podobno trzeba zmienic system na jakis innyc ?

Podaj model dvd.

Prawym przyciskiem na dysk i formatuj w systemie FAT32.

NTSC to format obrazu, nie ma to nic wspólnego z dyskiem.

Chodziło raczej o NTFS.

Po sformatowaniu na FAT32 DVD powinno widzieć dysk, jednak wtedy nie będzie można wgrywać większych plików niż 2GB. Polecam więc sformatować tylko część dysku na FAT32, resztę na NTFS.

Sam jestem ciekaw modelu dvd bo mi też by się przydało takie co widzi więcej niż 4gb.Bo mam jakieś tanie ale widzi tylko 4gb .

DVD to philips dvp 3360 hdmi 1080p. Sprzedawca powiedzial ze czyta dyski bo o to wlasnie szczeglnie pytałam ale jak widac nie czyta :slight_smile:

Dokładnie, FAT32 dla DVD i wtedy mamy plik maksymalnie 4GB, a dla reszty plików druga partycja sformatowana w NTFS, ale tą da się odczytać tylko na komputerze.

ahca i moze to jest wazne dysk ma dwa wejscia usb i ma 500 GB. moze to za duzo dla tego dvd ?

Dodane 13.06.2010 (N) 21:05

czyli dvd moze odczytac max 4 gb ??? wiec nie ma sie co gimnastykowac?

4GB to maksymalny rozmiar pliku na partycji fat32, czyli możesz mieć na nim kilkadziesiąt filmów w divx

ok ale jak ten dysk sformatowac??? plis

Jeżeli masz XP, to Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskiem (z pamięci pisałem, więc wybacz jeśli coś się nie zgadza).

Dysk ma dwie wtyczki USB, ale jedna powinna wystarczyć, aby zasilić dysk. Upewnij się tylko która transmituje dane.

Większość urządzeń powinna widzieć całą pojemność dysku, niemniej jednak lepiej nie dawać mu zbyt dużej partycji, bo może mieć problem z obsługą.

nie ma fat32 :frowning:

Rzeczywiście. Użyj jakiegoś programu do partycjonowania.

Np. http://www.dobreprogramy.pl/Partition-W … 15710.html

w opcji format jest ntfs i ext2 i ext3, wiecej nic nie ma. czy to moze ma byc jakas inna opcja?

Kobieta01 , a jaki to dysk przenośny.(ile gb i w ogóle model)

przenosny 500 gb firma prestigio

A nie masz jakieś płytki do dysku i ewentualnie narzędzi do formatowania na tej płytce?Jak nie to pobierz GParted , i sądzę żeby zrobić 3-4 partycje fat32 po 4096mb na tym przenośnym, ułatwi to trochę współprace z dvd

nie bylo zadnej plytki do dysku. to gadzet z pracy. dali to wzielam :slight_smile: