Przenoszenie danych w sieci LAN - jak najszybciej to zrobić?

Mam do przeniesienia ok 100GB danych z laptopa na komputer stacjonarny. Jak najszybciej to zrobić? Połączenie skrętką to u mnie max. 4MB/s wiec przeniesienie takiej liczby danych zajmie mi pół życia. Macie jakieś inne pomysły?

Zewnętrzny dysk twardy.

USB, lecz jeszcze tego nie próbowałem ale podobno transfery niezłe.

Ja 100GB przenosiłem skrętką 8-10MB/s

poze pozycz od kogos ruter 1000 m/b lub 100 m/b i podłacz do niego kompy i po kłopocie. SZybciej niz 1000 m/b na sekunde nie uzyskasz.

No tak, tylko trzeba mieć tego switcha 1Gb/s, nawet od znajomych to wątpie by ktoś taki posiadał, a do przesyłania w Gigabit Ethernet trzeba także kabla już UTP kat. 6

A co ty byś chciał ? przeciez nikty do zastosowan domowych nie kupuje sobie tak duze routera. 100gb to duzo, ale jak bys miał router 100 m/b i miał wszystkie pliki w jednym folderze i tem folder udostpenił w sieci to by ci zajeło nie wiem moze pare godzi. A potem kolejne pare godzin pobieranie to na drugiego kompa. Zewnetrzny dysk to gora 1- 3 godziny mniej roboty

Nie wiem do czego to piszesz ^^ udostępnić 100GB parę godzin-dobry tekst. Pobieranie owszem. Ja zacząłem pierwszy kwestię, że ktoś sobie ot tak do domu kupuje switch czy router z wbudowanym switchem 1Gb/s pomijam fakt jak piszesz jednostki(pierwszy raz taki zapis widzę) no i że przy kartach 1Gb+switche i dobry kabel transfer by był 1Gb/s przez 8=128MB/s ^^ bo to nawet dysk by nie nadąrzył.