Przenoszenie plików w folderach

Podczas przenoszenia plików z folderu A do folderu B, pliki pozostaja w folderze A, które potem musze recznie usuwać. Jak zrobić by od razu sie przniosly i nie zostawały ??

Prosze o pomoc. :slight_smile:

EDIT/ posiadam Win XP pro.

Folder A PPM na plik >> wytnij

PPM na Folder B >> wklej

:slight_smile:

jeszcze szybciej:

Folder A = Ctrl+X

Folder B = Ctrl+V

Proste :mrgreen:

Foldery masz na różnych partycjach?

Różnie. Ale czy tak czy tak pliki zostaja…

Jeśli pliki są na różnych partycjach i przenosisz je metodą drag&drop wtedy pliki są kopiowane. Zaś jeśli są na tej samej partycji - przenoszone.

Aby zostały przeniesione, przytrzymaj wciśnięty klawisz [shift].

:slight_smile: Ok Dziekuje wszystkim.

MadTreXx, myslę, iż chodzi Ci o przenoszenie plików z folderu do folderu za pomocą metody “przeciągnij i upuść”. Jeżeli mam rację, to przy takim przenoszeniu plików musisz zwracać uwagę na pewien szczegół. Mianowicie: podczas przeciągania przy kursorze pojawi Ci się malutki znaczek “+”. Jest to informacja dla ciebie, że plik zostanie skopiowany (w prostym tłumaczeniu: oryginał nie zostanie usunięty). Prawdopodobnie było tak w Twoim przypadku. Jeżeli chcesz, aby pliki nie były tylko kopiowane, ale przy przeniesieniu wycinane, to przeciągaj, aż zniknie znak “+” przy kursorze. Plik zostanie wycięty z poprzedniej lokalizacji i przeniesiony.

Pozdrowienia

TRON

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 8:51

PS: do poprzedniego posta: Jeżeli chcesz przenosić pliki z folderów na różnych partycjach: Skorzystaj z rady Harrego Pottera (z klawiszem SHIFT)